Photoshop Kırmızı Göz Nasıl Düzeltilir ?

Bazen bazı durumlarda her hangi bir fotoğraf çekildiğimizde gözlerimiz kırmızı renkte çıkabilir. Çok mükemmel çıkan fakat gözlerimiz kırmızı olduğundan dolayı tüm fotoğrafın güzelliği bozulan bu fotoğraflarda kırmızı göz düzeltme işlemi uygulamak isteriz.

 

Hem kırmızı göz olarak çıkan fotoğrafları düzeltme işlemini gerçekleştirme işlemini yaparak sosyal medyada paylaşma oranınız artabilir, hemde hatıra olarak saklayacak iseniz Photoshop kırmızı göz düzeltme işlemi sayesinde fotoğraflarınızı saklayabilirsiniz.

 

 

Photoshop Kırmızı Göz Giderme

Bunun için ise aslında yapacağımız işlemler çok basittir. Bunun için ise öncelikle ve öncelikle yapmamız gereken ilk işlem Photoshop ‘u açmak olacaktır. Photoshop programını çalıştırdıktan sonrasında ise artık Photoshop programının içine kırmızı göz olan bir fotoğraf ekleyebiliriz.

 

Fotoğrafı Photoshop programında açtıktan sonrasında ise :

  • Sol tarafta yer alacak olan araçlar panelinden seçili olarak gelen “Nokta Düzeltme Fırçası” aracına sağ tıklayın.
  • Açılacak alan küçük menüden “Kırmızı Göz Aracı” nı seçin.
  • Ardından üst panelden “Göz Bebeği Boyutu” ayarını yapmalı.
  • En sonunda ise “Koyulaştırma Miktarı” nı seçmelisiniz.

 

Artık bu işlem sonucunda artık kırmızı göze sahip olan fotoğrafta kırmızı olan alana mouse ‘unuzdan sol tıklama işlemi gerçekleştirdiğinizde gözün renginin düzgün bir şekilde normal hale geldiğini göreceksiniz. Eğer göz rengi normal bir şekilde düzelme olmadıysa yukarıda yer alan panelde ki ayarları değiştirip, uygun ayarları deneme yanılma yöntemi ile seçip bu işlemi tekrar yaparak en doğru sonuca ulaşabilirsiniz.


] }

Yorum yapın