Pinterest Üyeliği Ücretli Mi, Ne Kadar?

Pinterest üyeliğinin ücretli olup olmadığı ülkemizde de kullanımı yaygınlaşan bu uygulama için sosyal medya kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Hayır, Pinterest tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

Pinterest Nedir?

Pinterest, kullanıcıların sınırsız sayıda fotoğraf paylaşabildiği bir sosyal medya uygulamasıdır. Somutlaştırmak gerekirse; ilgi alanlarına göre sınıflandırılmış onlarca mantar pano düşününüz. Bu mantar panoların kendi kategorilerine göre resimlerle dolu olduğunu hayal ediniz. Pinterest de aynı mantıkla çalışan bir sistemdir. Birçok kategoride resimlerin paylaşıldığı bir platformdur. Panonuzdaki resimlere pin denilmektedir. Pano ve pin kavramları da buradan geliyor.

Örneğin; ‘’Kırmızı Çiçekler’’ adlı bir pano açtınız. Bu panoya kırmızı gül resmi koyduğunuzda, koyduğunuz resim pin oluyor. ‘’Kırmızı Çiçekler’’ panosundaki ‘’Kırmızı Gül’’ pini olarak da tarif edebiliriz.

pinterest

Pinterest’e Nasıl Kayıt Olunur?

Pinterest’e kayıt olmak için şu adımları izleyiniz:

 1. Uygulamanın adresine gidiniz.
 2. Karşınıza çıkan ekranda ‘’Kaydol’’ seçeneğine tıklayınız.

Kayıt ekranına geldiğinizde 3 türde kayıt seçeneği göreceksiniz:

 1. Bilgileri girerek kaydolma,
 2. Facebook üzerinden devam etme,
 3. Google hesabıyla devam etme.

Size en uygun girişi yaptıktan sonra Pinterest sizden ilgi alanlarınızı isteyecektir. İlgi alanlarınızı seçerek devam edebilirsiniz.

Pinterest Nasıl Kullanılır?

Pinterest’in kullanımı oldukça basittir. Yukarıda da bahsettiğimiz mantıkla panolar ve pinler oluşturabilirsiniz. Bunun dışında diğer Pinterest hesaplarını takip edebilir, bu hesapların paylaştığı resimleri kendi panonuza kaydedebilirsiniz.

Pinterest, Dünya’nın en geniş online resim ve fotoğraf arşividir. Bu uygulamayı kullanarak;

 • Dekorasyon
 • Manzara
 • Saç modelleri
 • Makyaj modelleri
 • Araba modelleri
 • Ürün tanıtımları…vs birçok alanda on binlerce görsele ulaşabilirsiniz.

Pinterest ile Instagram’ın Farkı Nedir?

Pinterest ile Instagram arasındaki farklar kullanım amacıyla alakalıdır. Instagram, kişisel dünyamıza ait fotoğrafların paylaşımına ait bir uygulamayken Pinterest daha genel paylaşımları kapsar, kişisellikten uzaktır.

Instagram paylaşımlarını sadece arkadaşlarımıza açabilirken Pinterest paylaşımları tüm dünyaya açıktır, sınırı yoktur.

Pinterest, kullanım amacı itibariyle daha paylaşımcı ve evrensel bir platformdur diyebiliriz. Hem görseller bulmak hem de insanların bulmasına yardımcı olmak amaçtır.

Pinterest İşletme Hesabı Sunuyor Mu?

Evet, Pinterest işletme hesabı açabilirsiniz. Pinterest, işletmelerin ticari faaliyetleri amacıyla da kullanılabilir. Örneğin; bir restoranınız varsa restoranınızda sunduğunuz yemeklerin görsellerini, mekanınızdan ilgi çekici fotoğrafları işletme hesabınızdan paylaşabilirsiniz.

Dünya genelinde birçok işletme tıpkı Instagram’da olduğu gibi Pinterest üzerinden de müşteri çekmek ve kendilerini tanıtmak amacıyla iş, ürün ve hizmetleriyle alakalı kaliteli ve ilgi çekici görseller paylaşıyor. Pinterest, görseller üzerinden müşteri potansiyeli oluşturmak için oldukça cazip bir platformdur.


] }

“Pinterest Üyeliği Ücretli Mi, Ne Kadar?” üzerine bir yorum

Yorum yapın