Play Store Bağlantı Yok Hatası Çözümü

Bir çoğumuzun karşılaşmış olduğu sorunların başında gelen Google Play Store Bağlantı Yok Hatası bizlere kafayı yedirtiyor dur. Bugün gireriz bu hatayı alırız yarın gireriz yine aynı hata öbür gün gireriz yine hata. En sonunda kafayı bayağı bayağı ? yeriz. Acaba gözümüzün önünde olan çözüme hiç bakıyor muyuz ki ? Çözümünün o kadar basit olduğunu duyduğunuzda sizde şaşıracaksınız ?.

 

Bazen bu sorunla hiç olmadık zamanda karşılaşabiliyoruz. Play Store ‘a bir program,oyun download etmeye girdiğimizde Google Play Store Bağlantı Yok Hatası ile karşılaştığımızda sorunun telefonumuzdan kaynaklı olmayıp Google ‘dan kaynaklandığını düşünebiliyoruz. Fakat saatler geçmesine rağmen bu sorunun düzelmemesi kafamızda bi soru işareti uyandırmaktadır. Google Play Store gibi büyük bir platform hiç saatlerce kapalı kalır mı ? Tabi ki de kalmaz.

 

Sorunun bizim telefonumuzdan kaynaklandığı kanısına yavaş yavaş artık varıyoruz. Peki sorun bizim telefonumuzdan kaynaklanıyor ise Google Play Store Bağlantı Yok Hatası Çözümü ‘nü nasıl bir yol ile gerçekleştirebiliriz ?

 

 

Play Store Bağlantı Yok Hatası Çözümü

 

Sıkı durun. İlk çözüm ile eğer telefonunuz olacak ise nasıl yapıldığını duyduğunuzda şaşıracaksınız ?. İşte Play Store Bağlantı Yok Hatası Çözümü ⬇️⬇️

 

1.Çözüm

 • Öncelikle telefonunuzda ki internet bağlantısını kontrol edelim.
 • Telefonumuz internet ‘e bağlı ise sırada ki yapmamız gereken işlemler Ayarlar ‘a gitmektir.
 • Ayarlardan telefonumuzda ki saat, tarih ayarlarını kontrol edip ağ ile otomatik saat dilimine bağlamamız gerekmektedir.
 • Bu işlemleri yaptıktan sonrasında ise Play Store ‘a giriş yapmayı deneyiniz.

 

Bu işlem basamakları sonrasında ise hala Google Play Store ‘a giriş yapamıyor iseniz yapacağımız işlemler aşağıda ki gibi yer almaktadır.

 

2.Çözüm

 • Ayarlar ‘a giriş yaparak Uygulamalar yolunu izledikten sonra İndirilenler kısmına geçiş yapınız.
 • Karşımıza gelecek bir çok uygulama arasından Google Play Store ‘u bularak üzerine bir kez tıklayınız.
 • Karşımıza gelen ekranda ise tıklayacağımız butonlar Önbelleği Temizle ve Verileri Temizle ‘dir.
 • Daha sonrasında ise aşağılarda yer alan Güncellemeleri Kaldır ‘a tıklayabilirsiniz.

 

Eğer Telefonunuz Root ‘lu ise ve hala bu yollar ile Play Store Bağlantı Yok Hatası alıyor ise yapmamız gerken Rootlu telefonlar için çözüm yöntemimizde bu olacaktır :

 

3.Çözüm

 •  Es File Explorer gibi 3.parti dosya yönetim uygulaması olan tarzı uygulamalardan Cihaz yada direk olarak Sd kart takılı değil ise Cihaz dosyalarınızın olduğu dizine gelin.
 • “System” klasörüne giriş yaptıktan sonrasında “etc” klasörüne girin.
 • Bu klasöre giriş yaptıktan sonrasında ise hiç bir klasöre giriş yapmadan o dizinde “hosts” adlı dosyayı silmeniz gerekecektir.
 • Bu dosyayı sildikten sonrasına ise telefonunuzu yeniden başlatınız.

 

Bu işlem basamakları sayesinde Google Play Store Bağlantı Yok Hatası Çözümü işlemini başarı ile gerçekleştirmiş olduk. Artık Play Store ‘a girip dilediğimiz uygulamayı indirebiliriz.


] }

“Play Store Bağlantı Yok Hatası Çözümü” üzerine 6 yorum

 1. 1 haftadır aynı sorunu alıyorum çözememiştim 1. çözümü uyguladım ve düzeldi çok teşekkürler

  Cevapla
 2. Uzun zamandır Play Store bağlantı hatasını çözmeye çalışıyordum. Sizin söyledikleriniz uyguladım ve sorun çözüldü teşekkürler.

  Cevapla

Yorum yapın