Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Nasıl Kapatılır?

Sosyal medya hesaplarından biri olan Instagram ‘ı artık kullanmaktan bıktınız mı? Gittiğiniz her yerde resimlerinizi, yediğinizi, içtiğinizi konum ve hashtag ler ile paylaşmakta o mekanda bulunan ve o hashtag ‘e bakanlar arasında çıkmanıza olanak sağlıyordu. Bu sayede hem o mekana giden kişileri görebilir hemde o hashtag ‘ı kullanan insanları görebiliyordunuz. Peki instagram hesabı nasıl silinir diye merak ediyor musunuz?

Gel gelelim Instagram ‘ın hikayeler özelliğiydi, canlı yayın özelliğiydi onuydu bunuydu stalker ‘i der iken Instagram Hesabı Kapatma kararı aldınız. Bu rehberimiz de ise instagram hesabı nasıl silinir sorusuna yanıt hazırladık. Hesabınızı tamamen silmeden önce mutlaka bir kez daha düşünmenizi öneriyoruz. Eğer hesabınıza kalıcı olarak silme işlemi uygularsanız, bir daha geri alamazsınız. İlk sildikten sonraki 28 gün içerisinde silmeyi iptal edebilirsiniz fakat, bu süre geçtikten sonra instagram veritabanından tamamen kaldırılırsınız ve geri dönüşü mümkün olmaz.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabını kalıcı silmek için yapmamız gereken işlem aşağıda vermiş olduğum linke tıklayarak Instagram Hesabınızı Silmek için açılan pencereye ulaşırsınız. Bu pencereye ulaştıktan sonrasında ise aşağıda ki yönergeleri takip edebilir ya da sizler için formu takip ederek, kendiniz de doldurabilirsiniz.

Instagram Hesap Silme Linki

 

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Silme işlemi için tıklayınız.

 

  1. Ekte vermiş olduğumuz linke tıklayarak Instagram hesabınız eğer açık ise direk olarak Instagram ‘ın silme işlemini yapabileceğiniz penceresine ulaşabilirsiniz. Eğer açık değil ise “Kullanıcı Adı” ve “Şifrenizi” girdikten sonrasında hesabınız bu pencereye ulaşır.
  2. Bu pencere açıldıktan sonrasında ise yapmamız gereken işlem “Hesabını Neden Siliyorsun” adlı başlığı doldurmaktır.
  3. Bu soruyu cevapladıktan sonrasında ise aşağıya doğru açılan sayfada size “Şifre” nizi soracaktır.
  4. Şifrenizi girdikten sonrasında ise en altta yer alan “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna tıklayınız.
  5. Instagram hesap silme işlemini başarı ile gerçekleştirmiş oldunuz.

 

İnstagram hesabınızı silmek yerine dondurmak mı istiyorsunuz? O halde aşağıdaki linke tıklayarak, diğer yazımızı okuyabilirsiniz. Diğer yazımızda yalnızca geçici olarak dondurmayı anlattık, siz kalıcı olarak silmek istiyorsanız bu yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?


] }

“Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Nasıl Kapatılır?” üzerine 6 yorum

  1. Bir arkadaşım takip ettiği kullanıcılar nedeniyle çok rahatsız olmuş ve benden yardım istedi bende bu yazıyı gördüm ve arkadaşımın instagram hesabını kalıcı olarak sildim çok mutlu oldu bilgi için teşekkürler.

    Cevapla

Yorum yapın