PNG Nasıl Yapılır? PNG Nedir?

Kısaltılmış hali PNG olan ve PNG ‘nin açılımı ise “Portable Network Graphics” yani Taşınabilir Ağ Grafikleri olan PNG dosya formatı GIF dosya formatına açık bir alternatif olarak geliştirilmiştir. Şeffaflığı yani transparanlığı desteklediği için günümüzde internet sitelerinde ve logolar genel kullanım alanlarıdır.

PNG Nedir ?

PNG 8 ve 24 bit renk biçimini desteklemektedir. Bu format fotoğrafların boyutunu küçültürken kalitelerini etkilememesinden dolayı çok kullanılmaktadır. Bazı eski internet tarayıcılar tarafından desteklenmemesi bir dezavantaj olmasına karşın PNG günümüzde çok kullanılan bir format olarak yerini almaktadır. Png aslına bakarsanız “internet için geliştirilmiş resim türüdür”. Resimde arka planı silmekten ibarettir.

PNG Nasıl Yapılır ?

PNG yapmak ise sandığımızdan da kolay bir işlemdir. Adobe Photoshop programları sayesinde yada her hangi bu tür fotoğraf düzenleme programları sayesinde PNG dosya formatı oluşturabiliriz. “Png Nasıl Yapılır ?” adlı sorunun cevabı için ise video’ya göz atabilirsiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

PNG yapmak ise sandığımızdan da kolay bir işlemdir. Adobe Photoshop programları sayesinde yada her hangi bu tür fotoğraf düzenleme programları sayesinde PNG dosya formatı oluşturabiliriz.

Yorum yapın