PTT Messenger Nedir, Nasıl Kullanılır ?

PTT, Türkiye’nin milli posta ve telgraf kurumudur. PttMessenger mobil mesajlaşma uygulaması olarak PTT tarafından duyurulmuştur. Farklı fonksiyonlar gerektiren, farklı uygulamalar yerine PttMessenger ile çok fonksiyonlu kullanım kolaylığından yararlanabilmektesiniz.

 

Bağımsız çalışabilir bir yapıya sahip olduğu için etkin bir şekilde erişilebilirlik sağlamaktadır. Tasarımı da güncellemeye elverişlidir. PttMessenger’ın milli ve güvenli kurumsal mesajlaşma aracı olarak kullanılması amaçlanıyor.
Whatsapp’ın yerini tutacak yerli bir uygulama olduğu düşünülmektedir. Zaten Whatsapp fonksiyonlarını barındıran uygulamanın Whatsapp’ın yerini aratmayacağı düşünülmektedir. PTT resmi internet sitesinin, alt sitesi olarak www.messenger.ptt.gov.tr adresini açtı. Buradan PttMessenger ile ilgili öğrenmek istediğiniz detayları öğrenebilme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Henüz sağlıklı bir bağlantıya sahip olmayan web sitesinin kısa sürede aktif hale getirileceği söylenmektedir.

 

Ancak şuan açılan sitede basit bilgiler yer almaktadır. Henüz indirme bağlantısı ya da kapsamlı bir açıklama bulunmamaktadır. Uygulamanın tamamen ne zaman kullanımının sağlanacağı hakkında henüz net bir bilgi bulunmamaktadır.

 

 

PttMessenger Nasıl Kullanılır ?

Uygulama henüz Google Play ve App Store’da yer almasada bu platformlar üzerinden sunulması planlanıyor. Dünyaca ispatlanmış teknolojiler dikkate alınarak kaynak kullanımı optimize edilen çok fonksiyonlu özelliği sayesinde farklı fonksiyonları bir araya getiriyor.

 

Masaüstünde ve mobil cihazlarda kullanılması amaçlanmakta olan PttMessenger, mesajlaşma özelliğinin yanı sıra sesli ve görüntülü konuşma özelliklerini de barındırmaktadır. Ayrıca bu uygulama üzerinden medya ve dosya gönderimi, lokasyon paylaşımı da yapılabilmektedir.

 

PttMessenger’ın barındırılma yeri kurumlar ya da milli bulut sistemi olarak belirlenmiştir. Mobil cihazlarda ve bilgisayarlarda kullanılması amaçlansa da henüz Android için APK olarak mevcuttur. Mac ve Windows işletim sistemi olan cihazlar ile sorunsuz çalışabilecek bir uygulama olarak karşımızdadır.

 

Bu uygulamanın öncelikle kamu kurumları tarafından kullanılması, sonrasında ise vatandaşların kullanımına açılması planlanmıştır. Bu uygulama bir veri ve sunucu depolamadığı için bu verilere ulaşmakta mümkün olmayacaktır.


] }

Yorum yapın