Realme Ekran Görüntüsü Alma

Realme, günümüzde yavaş yavaş yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan akıllı telefonlardan bir tanesidir.  Son sürümü olan Realme UI ile birlikte pek çok yeni özellikte bu telefonlara gelmiştir. Özellikle akıllı telefonlar konusunda giderek kullanımın yaygınlaştığını ve günümüzde bu tür cihazlara sahip insan sayısının çok az olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu yazımızda sizlere Realme Ekran Görüntüsü alma konusunda bilgiler vereceğiz.

Ekran görüntüsü almak için birbirinden farklı nedenleriniz olabilir. Bunlardan biraz bahsetmek gerekirse şunları aktarabiliriz.

  • Ekrandaki komik anları kayıt etmek isteyebilirsiniz.
  • Unutulmaz anları sonsuzlaştırabilirsiniz.
  • Garip ve ilginç anları kayıt ederek bunu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Ekran görüntüsü aldıktan sonra onu telefonunuzda önemli bir yere kayıt edebilir, ekran istemediğiniz yerler varsa eğer onları da silebilirsiniz. Resim düzenleyici ile birlikte birkaç saniyede arzuladığınız harika fotoğraflara ulaşırsınız.

Realme Ekran Görüntüsü Alma

1 Realme Ekran Görüntüsü Alma

Realme cep telefonları ile ekran görüntüsü nasıl alınır diye merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle Android telefonlarda bu özellik daha sık bir şekilde kullanılmaktadır. Bu telefonlar vasıtası ile 2 tür ekran görüntüsü alma şansınız bulunur.

  • Klasik bir şekilde ekran görüntüsü alma
  • Realme Uzun ekran görüntüsü alma

Burada eğer klasik yöntem aracılığıyla ekran görüntüsü almak isterseniz eğer o zaman yapmanız gereken şey çok basit. “Güç düğmesi” + “ses kısma düğmesi” basılı tuttuğunuzda bir iki saniye içerisinde görüntüyü alabilirsiniz. Görüntü direkt olarak galeriye kayıt edileceğinden dilerseniz orada düzenleme işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz.

Bir diğer yöntem daha bulunmaktadır. Ekran görüntüsü almak istediğiniz zaman 3 parmağınızı ekrana koyun ve yukarıdan aşağıya doğru kaydırın. Görüntüyü aldığınızda şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Çünkü bu özellik nadiren uygulanır ve çok fazla telefonda bulunmaz.

Realme Uzun Ekran Görüntüsü Alma Özelliği

1 Realme Ekran Görüntüsü Alma 2

Realme ekran görüntüsü alma yollarından bir diğer ise uzun ekran görüntüsü almaktır. Burada önemli olan nokta ekran görüntüsünü nasıl almayı planladığınızdır. Bu özelliği genellikle şu durumlar için kullanırsınız.

  • Whatsapp mesajlarınızın tamamını almak istiyor olabilirsiniz.
  • Spotify veya diğer uygulamalardaki listelerinizin tamamını tek resim altında almak istiyor olabilirsiniz.

Bu sebeplerden dolayı uzun ekran görüntüsü alabilmek sizinde ihtiyacınızdır. Bunun için yapmanız gereken şey “güç düğmesi” + “ses kısma düğmesi” aynı anda basıldığında ekranda bir ön izleme resmi çıkacaktır. İşte o zaman sizler görüntü almak istediğiniz yeri seçtikten sonra kayıt edebilirsiniz. Burada hızlı olmak ve seçtiğiniz yeri yukarıdan aşağıya doğru hızlı bir şekilde kaydırmak son derece önemlidir.

Realme Ekrandaki Belirli Bir Yerin Görüntüsünü Alma

Realme cep telefonları ekran görüntüsü alma konusunda gerçekten son derece başarılıdır. Burada dilerseniz ekranın tamamının değil sadece belirli bir kısmının görüntüsünü alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey ekranda 3 parmağınızı yukarıdan aşağıya doğru hareket ettirmektir. Realme ekran görüntüsü alma işlemi boyunca karşınıza çıkan yerde bu sefer parmaklarınızı kısın. Ekranında ufaldığını göreceksiniz.

Realme ekran görüntüsü alarak sizlerde anın tadını tüm sevdiklerinizle paylaşabilir, anı sonsuzluğa ulaştırma konusunda başarılı bir adım atmış olursunuz. Dilerseniz bu özellikle birlikte profesyonel bir şekilde hizmet sağlayabilirsiniz.

Akıllı cep telefonları giderek hayatımızda daha fazla yer kaplamaya başladı. Bununla birlikte aralarındaki rekabette hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Sizlerde eğer bu telefonların özellikleri konusunda benzersiz şeyler istiyorsanız o zaman Realme tamda size göre birkaç seçenek sunmaktadır. Fiyatı konusunda da uygun olması nedeniyle tatmin olacağınızı düşünmekteyim.


] }

Yorum yapın