İnstagram Hikâye Gizleme

İnstagram hikaye gizleme nasıl yapılır? Dünyanın en popüler sosyal medya mecralarından Instagram’da hikaye gizleme özelliğinin nasıl aktif hale getirileceğini bu yazımızda paylaşıyoruz. Böylelikle siz de hikayelerinizi görmesini istemeyeceğiniz kişilere karşı gizleyeceksiniz.

2 İnstagram Hikaye Gizleme özelliği

İnstagram tarafından sürekli olarak fotoğraf ve video paylaşımı yapabilirsiniz. Ancak özellikle hikaye kısmı bu platform genelinde en sık kullanılan özelliklerden bir tanesidir. Bu kadar sık kullanılan bir özellikte ise elbette ki bazı noktalar pürüzsüz olabilmektedir. Hikaye özelliği ile birlikte sizlere son derece başarılı bir şekilde nasıl ayarlamalar yapabileceğinizi anlatacağız. Çünkü uygulamanın en çok kullanılan özelliklerinden bir tanesinde ayar yapma filtreleri de bir hayli gelişmiş durumdadır.

İnstagram ayarlar bölümünde gizleme seçenekleri altında pek çok şey yapabilirsiniz. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan bu uygulamayı sizlerde daha etkin kullanarak hem işlerinizde hemde günlük yaşantıda pek çok yeni şey keşfedebilirsiniz. Arkadaşlarınızla sürekli olarak etkileşim halinde olabileceğiniz bu uygulama ile birlikte son derece popüler olan hikaye kısmını bu yazımızda sizlere anlatacağız.

İnstagram Hikaye Gizleme Özelliği

Kimi zaman paylaşımlarınızı bir başkasının görmesini istemeyebilirsiniz. Arkadaşlarınız arasından “story” paylaşımlarınızı görmesini istemediğiniz kişileri bu özellik sayesinde engelleyebilirsiniz. Böylelikle sizin paylaşımlarınızı engellediğiniz listedeki kimse göremez.

Peki, İnstagram hikaye gizleme özelliği ne işe yarar?

 • Paylaşımlarınızı göstermek istemediğiniz arkadaşlarınızı filtreleyebilirsiniz.
 • Anne ve babalarınızın paylaşımlarınızı görmesini engelleyebilirsiniz.

Bu sayede gizlilik konularında da son derece başarılı bir işlem yapmış olursunuz. İnstagram gibi sık kullanılan bir uygulamada gizlilik özellikleri de son derece gelişmiştir.

İnstagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

2 İnstagram Hikaye Gizleme sekmesi

Yukarıdaki sebeplerden dolayı paylaşımlarınızı gizlemek isteyebilirsiniz. O zaman yapmanız gereken en önemli instagram hikaye nasıl gizlenir sorusunun cevabını aramaktır. Bunun için birkaç saniyenizi alacak işlem adımlarını yapmanız yeterlidir.

 • İnstagramda “profil” sekmesine gidin.
 • Sağ üst köşede göreceğiniz 3 tane nokta bulunur. Oradan “ayarlar” sekmesini seçmeniz gerekir.
 • Daha sonra bizim yapacağımız işlem gizlilikle alakalı olduğu için “gizlilik” sekmesini seçin.
 • Buradan sonra karşınıza çıkan ekrandan “hikaye” kısmını seçin.
 • Daha sonra “hikayeyi gizle” seçeneğini seçerek arkadaşlarınızı seçmeye başlayın.

Aslına bakarsanız oldukça pratik bir şekilde yapılan bu işlem sonrasında başarı sağlamanız için pek çok neden bulunmaktadır. Yukarıdaki işlem adımları ile birlikte son derece profesyonel bir şekilde hikaye ayarlarınızı yapabileceksiniz. Görmesini istemediğiniz tüm arkadaşlarınızı ekleyerek onlara paylaşımlarınızın gözükmesini engelleyebilirsiniz.

İnstagram’da Nasıl Hikaye Gizlenir?

2 İnstagram Hikaye Gizleme

İnstagram bazı özellikleri ile daha fazla kullanıcı çekmeye çalışmaktadır. Her zaman için filtreleme özelliklerini geliştiren uygulama bu sayede milyonlarca kişiye başarılı bir şekilde hizmet vermektedir. Genel olarak baktığımızda uygulamanın en önemli özellikleri karşımıza şu şekilde çıkıyor.

 • Fotoğraflarınızı binlerce kişiye ulaştırabilme
 • Şirketler için ürün ve hizmet tanıtımları yapabilme
 • Videolarınızı paylaşabilme
 • Arkadaşlarınızla düzenli bir etkileşim kurabilme

Yukarıdaki gibi maddelerden dolayı sizlerde hemen İnstagram kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle gizlilik konusunda son derece gelişmiş olan bu uygulamada sizin istediğiniz şeyleri istediğiniz kişiler görebilmektedir. İnstagram hikaye gizleme gibi daha pek çok farklı özelliği bulunur. Gizlilik konusunda sadece bu kısım değil aynı zamanda gönderilerinize de pek çok ayar yapma şansınız bulunmaktadır.

Dünya çapında geniş kitlelere ulaşan bu uygulama ile birlikte sizlerde kısa zaman içerisinde sesinizi herkese duyurabilirsiniz. İnstagram uygulamasını Android veya IOS telefonlarınıza indirerek hemen üye olun. Sonrasında ise paylaşımlarınızı yapmanın keyfine varın ve arkadaş listenizi ger geçen gün daha da ileriye taşıyın.


] }

Yorum yapın