Reklam Engelleme Eklentisi Nedir, Ne İşe Yarar?

İnternet üzerinden müzik dinlerken, dizi ya da film izlerken, oyun oynarken karşımıza sürekli reklamlar çıkmaktadır. Birçoğumuz bu durumdan rahatsız olabiliriz, çünkü keyif aldığımız bir şeyi yaparken reklamlar yarıda kesmektedir. Böylesine bir reklam bolluğundan ise çok çabuk sıkılıyoruz.

 

 

Reklam Engelleme Eklentisi Nedir?

Reklam engelleyici eklentiler sayesinde herhangi bir internet sitesi üzerindeyken reklamları kullanıcı görmez. Reklam engelleyici eklenti yazılımları Mozilla, Opera, Firefox, Google Chrome gibi birçok tarayıcı için kullanılabilmektedir. Reklam eklentisi sayesinde otomatik olarak açılan reklamları gizleyebilirsiniz.

 

Bilgisayar üzerinden tarayıcılarınız için reklam engelleme eklentisi kullanabildiğiniz gibi mobil üzerindeki tarayıcılar ve uygulamalar içinde reklam engelleme eklentisini kullanabilme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Android için, iOS için, Google Chrome için ve diğer tarayıcılar için birçok çeşitli reklam engelleme programı bulunmaktadır. 2018 ‘in Şubat ayında Chrome hatta ve hatta pop-up olarak çıkacak bir çok reklamı otomatik olarak engelleyecek güncellemeyi yapmıştı.

 

iPhone telefonlarda reklam engelleme eklentisi ön yüklü olarak gelmektedir. iOS 9 sayesinde reklam engelleme seçeneği bulunmaktadır. Reklam engelleme programları ücretli ve ücretsiz olarak birçok farklı seçenekte mevcuttur.
Bazı tarayıcılar kendi reklam engelleme eklentilerini oluşturarak, tarayıcılarını kullanan kişilere kolaylık sağlamaktadır. Reklam engelleme eklentileri yüklemesi ve kullanması oldukça basit programlardır. Google Chrome için Adblock Plus, Android telefonlar için Free Adblocker Browser, iOS için F-Secure Adblocker gibi programlar önerebiliriz. Tarayıcılardan biri olan Opera ise reklam engelleme konusunda oldukça iyidir.

 

 

Reklam Engelleme Eklentisi Ne İşe Yarar?

Reklam engelleme eklentileri ile internete gezinme deneyiminiz çok daha rahat olmaktadır. Analiz ölçümleri, reklamlar ve eklentiler sebebi ile hızlı açılmayan internet sayfaları çok daha hızlı bir şekilde yüklenmektedir.

 

Reklam engelleme eklentisi sayesinde dikkatinizi dağıtan tüm faktörler sayfadan kalkmaktadır.
Bir diğer katkısı ise gizliliktir. Reklam engelleme eklentileri üçüncü parti yazılımlar ile internet kullanıcılarının hareketlerinin takip edilmesini engellemektedir.

 

Ayrıca youtube reklamları nasıl engellenir? diyorsanız tıklayın.


] }

Yorum yapın