Twitter Hesabınızı Nasıl Devre Dışı Bırakabilirsiniz?

Twitter gerektiğinde çok faydalı bir ortam, gerektiğinde de çekilmez bir yer olabiliyor. Komik fotoğrafları, dünya haberlerini ve popüler kültürü ile herkesi tek bir yerde toplamayı başarıyor. Ancak bazı kişiler bu toplulukta olmak istemiyor. Bu yüzden sizler için Twitter hesabınızı nasıl devre dışı bırakabilirsiniz? Sorusuna yanıt bulacağız.

Twitter’ı gerçekten kullanmanıza gerek yok. Herkesin kullanıyor gibi göründüğünü biliyorum, ama dünyada görmek istediğiniz değişiklik olabilirsiniz. Hesabınızı silebilirsiniz. Endişelenmeyin hesabınızı kalıcı olarak silmenize gerek yok. Bunu yaptıktan sonra kendinizi boş ve yönsüz hissediyorsanız, hesabınızı bu tarihten 30 gün sonrasına kadar kurtarabilirsiniz. Ama çok fazla olursa, bu makaleye geri dönün ve adımları izleyin. Sevgili Twitter kullanıcıları sosyal medya haricinde güzel bir dünya var.

Twitter Hesabı Devre Dışı Bırakma

Bilgisayarda veya mobil tarayıcıdaysanız Twitter.com‘a gidin ve hesabınıza giriş yapın. Devre dışı bırakmak için:

Twitter Hesabı Devre Dışı Bırakma

  • Web’de, ekranın sol alt tarafındaki “Diğer” öğesini tıklayın. Mobil tarayıcıda profilinizin simgesine dokunun.
  • “Ayarlar ve gizlilik” ve ardından “Hesap” ı seçin.
  • Listenin altındaki “Hesabınızı devre dışı bırak” a basın

Bunun, hesabınızı gerçekten devre dışı bırakacağını bildiren bir ekran göreceksiniz. Yoksayın ve alttaki “Devre Dışı Bırak” düğmesine tekrar basın.

Telefondan Twitter Hesabı Devre Dışı Bırakma

Akıllı telefon kullanıyorsanız Twitter uygulamasına gidin ve oturum açtığınızdan emin olun.

  • Sol üst köşedeki profil simgenize dokunun. Yan tarafta bir menü belirecektir. En alttaki “Ayarlar ve gizlilik” e hafifçe vurun.
  • Üst taraftaki “Hesap” a hafifçe vurun. Hesap ayarları sayfasında, alt kısımdaki “Hesabınızı devre dışı bırak” ı seçin.

Dikkat edilmesi gereken bazı noktalar:

  • Tekrarlamak için: bu işlemden sonra hesabınız kalıcı olarak silinmeyecektir. Twitter, kalıcı olarak silmeden önce bilgilerinizi 30 gün boyunca saklar. Hesabınızı geri yüklemek için yeniden bağlanmanız yeterlidir.
  • Devre dışı bıraktığınız hesapla aynı kullanıcı adı ve e-posta adresine sahip yeni bir Twitter hesabı oluşturmayı planlıyorsanız, devre dışı bırakmadan önce mevcut hesabı farklı bir kullanıcı adı ve e-posta adresiyle değiştirin
  • Twitter verilerinizi indirmek istiyorsanız, devre dışı bırakmadan önce bunu yapın. Twitter etkin olmayan hesaplardan veri gönderemez.
  • Google ve diğer arama motorları sonuçları önbelleğe alır, yani eski profiliniz ve tweet’leriniz zaman zaman arama sorgularına yanıt olarak görünebilir. Ancak, üzerine tıklayan herkes bir hata mesajı alır.

Hesabınızı devre dışı bırakmak bir sorun olabilir, ancak Twitter’ın kredisine göre, diğer bazı hizmetleri silme işleminden çok daha basittir.

Twitter Hesabınızı Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirsiniz?

Twitter hesabınızı devre dışı bıraktığınızda, Twitter tüm kullanıcı verilerinizi 30 gün boyunca saklar. Bu yapıldıktan sonra, Twitter verilerinizi sistemlerinden temizlemeye başlar, bu yapıldıktan sonra Twitter hesabınız sonsuza kadar kaybolur.

Ancak, 30 günlük yetkisiz kullanım süresi dolmadan hesabınıza giriş yaparsanız hesabınızı otomatik olarak yeniden etkinleştirirsiniz. Kalıcı olarak silmek için işlemi tekrar başlatmanız gerekir. Yalnızca kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi değiştirmek istiyorsanız, hesabınızı silmenize gerek olmadığını unutmayın. Bu değişiklikleri hesap ayarlarınızdan kolayca yapabilirsiniz. Twitter ayrıca, hesabın devre dışı bırakılması neredeyse anında gerçekleşse de, hesabınızdaki bazı içeriklerin birkaç gün boyunca web sitesinde görüntülenebileceğini belirtiyor.

Ayrıca, Twitter’ın içeriği daha hızlı yükleme için önbelleğe alan Google veya Bing gibi üçüncü taraf web siteleri üzerinde hiçbir kontrolü yoktur. Bu, Twitter profilinizin içeriğinin İnternet üzerinde başka bir yerde kalabileceği anlamına gelir.

30 günlük yetkisiz kullanım süresi dolmadan aynı kullanıcı adı veya e-posta adresiyle yeni bir hesap oluşturmak istiyorsanız, daha önce mevcut Twitter hesabınızla ilişkili e-posta adresini devre dışı bırakmanız gerekir. silin. Aksi takdirde, devre dışı bırakma süresinin bitmesini beklemeniz gerekir.

 


] }

Yorum yapın