Resim özgünlük Nasıl Kontrol Edilir?

İnternet sitelerinde veya sosyal medya paylaşımlarında paylaşılan resimler her zaman resimler de telif hakkı yiyebilirsiniz, veya sosyal medya üzerinden paylaşılan fotoğraflarda doğruluk payının olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Nasıl mı sizlere bu yazımızda resim özgünlük nasıl kontrol edilir? konusunu anlatacağız.

Eğer bir web siteniz var ve orada başkalarına ait görselleri kullanıp yayın yaptığınızda kopya içerikten dolayı siteniz spama düşebilir ve arama sayfalarında sonlarda veya hiç çıkmayabilirsiniz. Web sitelerinde her zaman özgün içerik önemlidir.

Resim özgünlük Nasıl Kontrol Edilir?

Resim özgünlük kontrolü için bir kaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde özgünlük kontrolü yapabilirsiniz. Ayrıca bir resmin üzerinde ufak bir değişiklik bile özgün içeriğe dönüştürebilir.

[vurgu color=”#1e73be”]Google Görseller üzerinden Özgünlük Testi

Google arama motorunun görseller kısmından arama yaparak resmin özgünlüğünü kontrol edebilirsiniz.

Google Gorsel Resim Ozgunluk Testi 300x119

Özgünlük testi yapacağınız görseli google arama kısmına sürükleyip bırakın. Google size arattığınız resimle ilgili daha önce hangi sitelerde kullanıldığına dair arama sonuçlarını çıkarır bu sayede görsel daha önce varmı yada nerelerde kullanılmış görebilirsiniz.

[vurgu color=”#1e73be”]Tineye üzerinden Özgünlük Testi

Diğer görsel özgünlük sitesi olan www.tineye.com üzerinden özgünlük testi yapabilirsiniz.

Google görsel üzerinden yaptığınız gibi aratmak istediğiniz resmi sürükleyip arama kısmına bırakın ve sonuçlarda özgün olup olmadığını görebilirsiniz.

 


] }

Yorum yapın