iPhone ve iPad Kayıtlı Şifreleri Görme

iPhone ve iPad cihazlarınızda kayıtlı şifrelerinizi mi arıyorsunuz? işte onları bulabileceğiniz yer!

Apple, iOS işletim sisteminde 2018 yılının sonlarında bazı iyileştirmeler yaptı. Safari`de ve uygulamalarda giriş yaptığınız şifrelerini kaydederek, otomatik olarak giriş yapabiliyordunuz. Ancak, üzerinden belirli bir zaman dilimi geçtiğinde, çıkış yapılıyor ve şifreyi hatırlamıyorsanız çok fazla uğraşmak zorunda kalıyordunuz.

Artık şifreler onay vermeniz halinde telefonunuzda kayıt edildiğinden dolayı, daha rahat davranabiliyoruz. Pekala, bu kayıtlı şifreleri nereden görebiliriz? Sizlere bu yazımızda, iPhone ve iPad kayıtlı şifreleri görme işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgiler vereceğiz.

 

iPhone ve iPad Kayıtlı Şifreleri Görme

Aşağıdaki adımları takip ederek, iPhone kayıtlı şifreler menüsüne giriş yapabilirsiniz.

[vurgu color=”#81d742″]#1 Cihazınızın “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.

[vurgu color=”#81d742″]#2 Menüyü aşağıya doğru kaydırarak “Parolalar ve Hesaplar” başlığını bulun.

Iphone Parolalar Ve Hesaplar

[vurgu color=”#81d742″]#3 En üstte bulunan “Uygulama ve Web” sekmesine dokunun. Bu menüye, telefonunuzda şifreleme bulunuyorsa, şifre işlemini tamamladıktan sonra girebileceğinizi unutmayın.

Iphone Ve Ipad Uygulama Ve Web Sifrelerini GormeKaydedilmis Parolalar Icin Touch Id

Artık telefonunuzda kayıtlı bütün şifrelerinizi görebiliyorsunuz. Ayrıca, bu menüden iPhone kayıtlı şifreleri silme işlemini de yapabilirsiniz.

 

iPhone Kayıtlı Şifreleri Silme

iPhone kayıtlı şifreleri görme işlemini yukarıda anlattık. Bu şifrelerin bulunduğu menüye girerek, bu menüden şifre silme işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki işlemi yapmanız yeterlidir.

[vurgu color=”#81d742″]#1 Yukarıdaki adımları takip ederek, şifreleri görebileceğiniz menüye giriş yapın. Burada silmek istediğiniz şifre sütununu sola doğru kaydırın ve “Sil” butonuna basın.

Iphone Kayitli Sifre Silme

İşte hepsi bu kadar! Anlattığımız işlemler sırasında takıldığınız bir yer olursa, bizlere yorumlarda sormaktan çekinmeyiniz. Ayrıca, yazımızda eksik gördüğünüz bir yer varsa, bunu da bize yorumlarda söylerseniz, yazımıza ekleyebiliriz.

 

 


] }

Yorum yapın