Kapat
iPhone ve iPad kayitli sifreleri gorme 739x365 - iPhone ve iPad Kayıtlı Şifreleri Görme
Nasıl Yapılır? 56 0

iPhone ve iPad Kayıtlı Şifreleri Görme

iPhone ve iPad cihazlarınızda kayıtlı şifrelerinizi mi arıyorsunuz? işte onları bulabileceğiniz yer!

Apple, iOS işletim sisteminde 2018 yılının sonlarında bazı iyileştirmeler yaptı. Safari`de ve uygulamalarda giriş yaptığınız şifrelerini kaydederek, otomatik olarak giriş yapabiliyordunuz. Ancak, üzerinden belirli bir zaman dilimi geçtiğinde, çıkış yapılıyor ve şifreyi hatırlamıyorsanız çok fazla uğraşmak zorunda kalıyordunuz.

Artık şifreler onay vermeniz halinde telefonunuzda kayıt edildiğinden dolayı, daha rahat davranabiliyoruz. Pekala, bu kayıtlı şifreleri nereden görebiliriz? Sizlere bu yazımızda, iPhone ve iPad kayıtlı şifreleri görme işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgiler vereceğiz.

 

iPhone ve iPad Kayıtlı Şifreleri Görme

Aşağıdaki adımları takip ederek, iPhone kayıtlı şifreler menüsüne giriş yapabilirsiniz.

#1 Cihazınızın “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.

#2 Menüyü aşağıya doğru kaydırarak “Parolalar ve Hesaplar” başlığını bulun.

iphone parolalar ve hesaplar - iPhone ve iPad Kayıtlı Şifreleri Görme

#3 En üstte bulunan “Uygulama ve Web” sekmesine dokunun. Bu menüye, telefonunuzda şifreleme bulunuyorsa, şifre işlemini tamamladıktan sonra girebileceğinizi unutmayın.

iphone ve ipad uygulama ve web sifrelerini gorme - iPhone ve iPad Kayıtlı Şifreleri Görmekaydedilmis parolalar icin touch id - iPhone ve iPad Kayıtlı Şifreleri Görme

Artık telefonunuzda kayıtlı bütün şifrelerinizi görebiliyorsunuz. Ayrıca, bu menüden iPhone kayıtlı şifreleri silme işlemini de yapabilirsiniz.

 

iPhone Kayıtlı Şifreleri Silme

iPhone kayıtlı şifreleri görme işlemini yukarıda anlattık. Bu şifrelerin bulunduğu menüye girerek, bu menüden şifre silme işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki işlemi yapmanız yeterlidir.

#1 Yukarıdaki adımları takip ederek, şifreleri görebileceğiniz menüye giriş yapın. Burada silmek istediğiniz şifre sütununu sola doğru kaydırın ve “Sil” butonuna basın.

iphone kayitli sifre silme - iPhone ve iPad Kayıtlı Şifreleri Görme

İşte hepsi bu kadar! Anlattığımız işlemler sırasında takıldığınız bir yer olursa, bizlere yorumlarda sormaktan çekinmeyiniz. Ayrıca, yazımızda eksik gördüğünüz bir yer varsa, bunu da bize yorumlarda söylerseniz, yazımıza ekleyebiliriz.

 

 


Cengizhan Kuyrukcu {CengizhanKuyrukcu}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir