Sahte Antivirüs Programları ve İşlevleri

Sahte Antivirüs Programları ve İşlevleri

Sahte antivirüs yazılımları maalesef günümüzde her yeri sarmış durumdalar ve her geçen gün daha da hızlı bir şekilde sarmaya devam ediyorlar. Bu yazılımlar kullanıcılara sahte veriler sunarak onları etkisi altına alıyor. Örneğin siz bir web siteyi ziyaret ediyorsunuz ve bu sitede işlerinizi hallederken bir anda karşınıza kocaman bir pencere çıkıyor ve aniden bilgisayarınızda virüs taraması yapmaya başlıyor. Sisteminizde yapılan bu virüs taraması sonucunda yüzlerce virüsün tespit edildiği belirtiliyor. Halbuki sisteminizde 1 adet bile virüs yok. Ancak bu kandırmaca çoğu zaman başarılı oluyor ki bu güne kadar yüzlerce bilgisayar ele geçirildi maalesef. Her geçen gün daha da profesyonelleşen bu virüsler kullanıcıların canını önemli oranlarda yakmaya devam ediyor.

 

Sistemimizde Ne Yapıyorlar?

Bu antivirüs programları sisteminize yerleşerek oldukça profesyonel bir şekilde çalışıyorlar. Siz farkında dahi olmadan arka planda sürekli olarak size reklamlar sunuyorlar ve izlettiriyorlar. Kötü niyetli hackerlarda sizin her reklam tıklamanızdan veya reklam seyretmenizden yüklü miktarlarda paralar kazanıyorlar ki günümüzde bu son derece popüler bir hale gelmiş durumda. Özellikle de kullanıcıların en çok canını sıkan olay bildiğiniz üzere zırt pırt karşılarına çıkan reklamlar. Bu reklamlar nedeniyle kullanıcılar bilgisayar kullanmaktan dahi bezebiliyorlar ki bu güne kadar da birçok kullanıcı bu virüsler yüzünden mağdur oldular.

 

Sahte Anti Virüs Programı Nasıl Silinir?

Sahte antivirüs programlarının nasıl silinebileceklerine gelirsek bu yazılımları silebilmeniz için sisteminize gerçek bir antivirüs programı kurmanız gerekmektedir. Sisteminize Avira Antivirüs yazılımını kurmanızı tavsiye ediyorum. Bu yazılım ile istenmeyen bütün virüsler de dahil olmak üzere sahte antivirüs programları ortadan kalkacaktır. Bunun yanı sıra bilgisayarınıza Combofix yazılımını yükleyerek arka planda bir çeşit tarama yapmasını da sağlayabilirsiniz. Ancak Combofix programını bilgisayar başlangıcında başlatmanızı yani bilgisayarınızı güvenli moda alarak başlatmanızı tavsiye ediyorum. Bilgisayarınızı güvenli mod ile tarama altına alarak bütün virüslerden kurtulabilirsiniz. Çünkü onlar güvenli mod ile açılmış bir sistemde aktif olamazlar.


] }

“Sahte Antivirüs Programları ve İşlevleri” üzerine 3 yorum

  1. Bilgisayarımda virüs programı oldugu halde virüs bulasıyordu taki bu yazıyı görene kadar bilseydim sahte anti vürüs kurmazdım 🙂

    Cevapla

Yorum yapın