Samsung Bixby Kapatma

Samsung Bixby, Samsungun sesli asistanı, rakip firmaların sanal asistanı ile kıyaslandığında daha çok kapsamlı olmasına rağmen, dil desteği konusunda rakiplerinin sanal asistanları karşısında  oldukça geride kaldı.

Samsung Bixby nedir? ne işe yarar? bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Google asistan ve Apple Siri gibi asistanların sergilediği performanslar Bibxy‘nin eksiklerini daha çok fark edilebilir olduğunu gösteriyor. Ayrıca S8 serisi ile kullanıcılarına sunulan fiziksel Bixy tuşu bir çok Samsung kullanıcısını rahatsız ediyor olsa da Samsung S9 serisindede Bixby düğmesini korumaya devam ettiğini gördük.

Bixby tuşu Galaxy S9 serisinde, S8 ile aynı noktada ses düğmelerinin altında yer alıyor. Bu yazımızda Bixby tuşuna sürekli yanlışlıkla basan kullanıcıların bu durumdan nasıl kurtulabileceğini anlatacağız.

 

Samsung Bixby Nasıl Kapatılır?

Samsung Bixby ekranını açmak için ana ekrandayken, sayfayı sağa doğru kaydırın. Sonrasında açılan Bixby Home sayfasında ayarlar bölümüne tıklayın.

Bixby Devre Disi Birakma 1 292x300

Bixby tuşu ile ilgili bir çok seçenek sunuluyor. Bu kısımda yer alan işareti kaldırarak Bixby tuşunun devre dışı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bixby sanal asistanı tamamen kapatmak istiyorsanız, yapmanız gereken bir işlem daha var.

Sağ üst kısımda yer alan üç noktalı simgeye tıklayın, sonra açılan pencereden Ayarlar bölümüne tıklayın.

Bixby Devre Disi Birakma 3 293x300

Açılan sayfa üzerinden Bixby Voice seçeneğinin karşısında bulunan butona tıklayarak pasif hale getirmeniz yeterli. Bu işlemleri yaptığınızda Bixby tuşuna bastığınızda artık hiç bir şey olmayacaktır.

Bixby seçeneğini tekrar aktif hale getirmek istediğinizde aynı işlemleri tekrardan yapmanız yeterli olacaktır.


] }

“Samsung Bixby Kapatma” üzerine 6 yorum

  1. SELAM SAMSUNG J8 MODEL DE BİXBY HOME KAPATMA TUŞU YOK SAG ÜST ÜÇ ÇİZGİ VAR AMA KAPAMA TUŞU YOK BEN TAMAMEN KALDIRMAK İSTİYORUM TEŞEKKÜRLER.

    Cevapla

Yorum yapın