WhatsApp’ta Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp her geçen gün kullanıcı sayısını arttırıyor. Peki hattınızı değiştirdiyseniz, kullanıcı ve mesajları kaybetmeden yeni hattınıza geçiş yapmak istiyorsanız bu mümkün. Bu yazımızda sizlere WhatsApp numara değiştirme işlemi nasıl yapılır anlatacağız.

 

WhatsApp numara değiştirme özelliğini kullanarak eski numaranızda bulunan tüm WhatsApp kayıtlarınızın yeni numaranıza taşıyabilmenizi imkan sağlar. Önceki mesajlarınız, gruplarınız ve arşivleriniz dahil yeni numaranıza taşınır.

 

WhatsApp numara değiştir özelliğini kullanarak kayıtlarınızı kaybetmeden geçiş işlemini yapabilirsiniz. Yeni numaranızla konuşmalarınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. bu işlemi yaptığınızda telefon numaralarını yedeklemeyecektir, numaranızı değiştirmeden önce numara aktarımı veya yedeklenmesi gerekmektedir.

 

WhatsApp Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Telefon numaranızı değiştirmeden önce yeni hattınızın mesaj, arama veya internetinin kullanılabilir olduğunu yani hattınızın aktif olduğuna emin olunuz.

  • Yeni sim kartınızı telefonunuza takın.
  • WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
  • Telefonunuzdaki doğrulanmış numarayı teyit edin (Bunun için; whatsapp a giriş yapın. Burada sağ alt köşedeki çark gibi işarete dokunun (ayarlar kısmı). Sonrasında profil fotoğrafınıza dokunun. Bu ekranda isminiz, profil fotoğrafınız, doğrulanmış telefon numaranız ve varsa ileti notunuz yer alır. Kullanmakta olduğunuz telefon numarası ile doğrulanmış telefon numarasının aynı olması gerekmektedir.)
  • Ayarlar > Hesap > Numarayı değiştirmeye dokunun. Açılan ekranda eski ve yeni numaralarınızı girin. Giriş yaptıktan sonra taşıma işlemi tamamlanmış olacaktır.
  • En son yeni numaranızı doğrulamanızı isteyecektir. Doğrulama işleminden sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

WhatsApp Telefon Değiştirme Sırasında Mesajlar Silinir mi?

Yukarıda belirtilen işlemleri yaptıktan sonra telefon numaranızı değiştirdiğiniz sürece mesajlar silinmez.

 

WhatsApp En Çok Konuştuğum Kişiyi Bulabilirmiyim?

WhatsApp’ ta en çok konuştuğunuz kişi görmek için ayarlar bölümünden veri depolama kullanımı kısmına dokunun. Depolama kullanımı kısmından en çok veri iletişimi yaptığınız kişi veya kişileri görebilirsiniz.

 

 

 


] }

Yorum yapın