Samsung Galaxy A5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Samsung Galaxy A5 ekran görüntülerini nasıl alacağınız aşağıda sizler için açıkladık.

Cep telefonu ekranınızda olup biteni yakalamak, çoğumuzun alışkın olduğu bir şeydir. Bu, nasıl yapılacağını öğrendikten sonra yapılması oldukça kolay bir şeydir. Size nasıl olduğunu göstereyim.

Samsung Galaxy A5 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

Bu eğitimde üç farklı telefondan bahsediyor olsak da, ekran görüntüleri  yapmak için önemli bitler üçünde de aynı. A5 veya A7’niz olsun, ekran görüntüsü almak için bu kolay adımları takip edebilirsiniz. Samsung Galaxy A5’inizde ekran görüntüsü almanın iki yolunu açıklayacağız. Galaxy A5’te yeniyseniz ve nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, şimdi ekran görüntüsünün nasıl alınacağını öğreneceksiniz.

Donanım düğmelerini kullanarak ekran görüntüsü alma

  • Güç ve ana sayfa düğmesini aynı anda basılı tutun.
  • Telefonunuz flaş, ses veya titreşim şeklinde geri bildirim alana kadar serbest bırakmayın.

Sonucu görmek için parmağınızı ekranın üzerine getirip alçaltın. Bir çıkartma bulunacaktır. Resim görüntüleme uygulamanızda açmak için dokunun.

Çok fazla ekran görüntüsü aldıysanız veya başparmağınızı bildirim alanından kaldırdıysanız, yeni oluşturulan görüntüleri galeri uygulamanızda bulabilirsiniz. Ana ekranda galeriniz için bir kısayolunuz yoksa, uygulama çekmecesini açın ve içindeki galeri uygulamasını bulun. Ekran görüntüleri adında yeni bir klasör bulunacaktır. Burası görüntülerinizin saklanacağı yerdir.

Avuç içinizi kullanarak ekran görüntüsü alma

  • Önce Ayarlar’a gidip yakalamak için Avuç Kaydırma’yı arayarak Avuç Kaydırma hareketini etkinleştirin. Bunu yapmak için Ayarlar menüsünün altındaki arama alanını kullanabilirsiniz.
  • Ayarlar uygulamasını kapatın ve yakalamak istediğiniz ekranı hazırlayın.
  • Ekranı her iki taraftan yatay olarak kenardan kenara kaydırın. Doğru yaparsanız, bir tarama animasyonu başlar ve ekran görüntüsünü kaydeder.

 


] }

Yorum yapın