Yeni Instagram Güncellemesi: Bilmediğiniz 4 Instagram Özelliği

Instagram sürekli gelişiyor, yeni özellikler ekliyor, algoritmaları ve diğer her şeyi değiştiriyor. Sürekli değişiklikler nedeniyle, tüm yeni Instagram güncellemelerinden haberdar olmak gözünüzü korkutabilir , bu yüzden bilmediğiniz 4 yeni Instagram özelliğinin bir listesini sizler için bir araya getirdik.

Instagram’ın özelliklerini çıkış tarihlerine göre sıralamadık, bu nedenle listelediğim özelliklerden herhangi birine sahip değilseniz, sabırlı olun  bir sonraki güncellemede geliyorlar!

Instagram’da Bilmediğiniz 4 Özellik

Milyonlarca kullanıcısı olan Instagram her geçen gün yeni özellikleri ile karşımıza çıkmaktadır. Sürekli kendini yenilen bir uygulama olması ile birlikte kullanıcıların geri bildirimlerine oldukça önem verir. Bu yüzden Instagram yeni özelliklerini bazı ülkelerde denemeye başladı. Sizler için bu özellikler nedir ve ne işe yara onları göstereceğiz.

Siber Zorba Kısıtlama

Instagram, kullanıcıların “nefret, zorbalık ya da başka herhangi bir nedenden ötürü istenmeyen kullanıcı etkileşimlerini engellemelerine izin veren” Kısıtla “adlı yeni bir özellik sundu.

yorum kısıtlama

Birini engellemekten farklıdır, çünkü engellendiklerini bilmezler. Yine de nefret dolu yorumlarını hesabınıza bırakabilirler, ancak onlar dışında hiç kimse bunu göremez.

Hesap sahibi isterse yorumu açıklayabilir, aksi takdirde “kısıtlı yorum” onların yerinde olur ve bu kişinin olumsuzluğundan etkilenmeden devam edebilirsiniz!

Peki bu özellik nasıl kullanıyor diye merak ediyorsanız : Zaten kötü bir yorum bırakmışlarsa, sola sürükleyin ve “!” Simgesini seçin, sonra “[kullanıcı adı] kısıtla” yı seçin. Ayrıca profilinize erişebilir, sağ üstteki hamburger simgesine basabilir, ayarları seçebilir, gizlilik seçebilir, buradan “kısıtlı hesaplar” ı seçebilir, bilinen tüm suçluları ekleyebilirsiniz.

Instagram Hikayeleri Oluştur Arayüzü

En son Instagram güncellemelerinden biri Hikaye için geldi. Artık parmağınızı basitçe kaydırarak GIF’ler, geri sayımlar, anketler, anketler ve sorular ve cevaplar ekleyebilirsiniz. Çünkü daha önceden çıkartma düğmesine girmek ve daha önce manuel olarak seçmek çok zordu.

Ayrıca Instagram’ın hikayesine iki eğlenceli yeni ekleme eklediler: “Bugün Bu Gün”, bir süredir Facebook’ta gördüğümüz bir şey, gerçekleşen olayları paylaşarak geçmişi yeniden yaşayabileceğiniz bir şey o gün, yıllar önce gerçekleşti. Bu özelliğe eriştiğinizde, yıllar önce indirdiğiniz iletileri paylaşabilirsiniz. Kısacası #tbt daha iyi oldu.

Hashtag Bilgileri

Instagram, bireysel hashtag’lerden kaç gösterim aldığınızı tam olarak izleme yeteneğini tanıttı! Hepimizin bu güncellemeyi dört gözle beklediğimizi söylemenin doğru olduğunu düşünüyorum, daha önce hashtaglerden üretilen çok fazla gösterim elde edeceğimizden, neyin işe yarayıp neyin yaramadığını belirlemeyi zorlaştırıyordu. Bu yeni Instagram güncellemesi, hangi hashtag’lerin bizim için çalıştığını ve hangilerinin kullanmamız gerektiğini öğreneceğiz.

Hashtag bilgilerine nasıl ulaşacağınızı merak ediyorsanız :  “İstatistikleri Görüntüle” düğmesine basın ve yazdırma bölümüne gidin. “Hashtag Gösterimleri” bölümünü görene kadar ekranı aşağı kaydırın. Burada tam hashtag’i ve oluşturduğu gösterim sayısını göreceksiniz.

Takipçileri Kaldır

Sosyal medya stratejiniz ne olursa olsun, botlar ve sahte hesaplar her zaman takipçilerinize gizlice girip onları istila etmeyi başarır,bunlar genellikle kötü seçilmiş hashtag’lerden gelir veya kötü hesaplarla etkileşime girerler. Bu tür takipçiler yayınlarınızı asla beğenmez veya yorum yapmaz ve genellikle “hayalet takipçisi” olarak adlandırılır. Çok fazla hesabınız varsa, genel katılım oranınızı düşürebilirsiniz ve Instagram bunu beğenmez. Kitlemiz çekici olmadığında, içeriğimizin çok iyi olmadığını düşünüyor ve onu gören insan sayısını sınırlıyor!

takipçi kaldırma

Üçüncü taraf bir uygulama indirmek yerine, takipçilerinizi manuel olarak silmek ve katılım oranınızı en iyi durumda tutmak için bu yeni Instagram özelliğini kullanabilirsiniz! Takipçileri kaldırmak için takipçi listenize erişin ve hayalet takipçisi olduğunu düşündüğünüz hesabı seçin (bu genellikle profil resminden, kullanıcı adından veya hesap içeriğinden görülür) birini buldunuz, sağ / sağ tarafındaki takip / takip düğmesinin yanındaki üç noktayı tıklayın ve “sil” i seçin. Bunun abonelerinizin sayısını azaltacağını, ancak katılım oranınızı artıracağını unutmayın (bence buna değer!)

 


] }

Yorum yapın