Samsung Galaxy A9 – A9PRO Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Samsung telefonlarda ekran görüntüsü almak çok kolaydır. Samsung Galaxy A9 telefonlarda da birçok modelde olduğu gibi bu kolay telefonların arasında yer alıyor. Ekran görüntüsünü dilediğiniz bir kişiyle saniyeler içerisinde paylaşabilmek için birkaç seçeneğiniz bulunuyor.

 

Sizlere bu yazımızda, Samsung Galaxy A9 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

[infobox color=”#dd3333″]Samsung Galaxy A9 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?[/infobox]

Başta da dediğimiz gibi, Samsung model telefon daha önce kullandıysanız çok fazla zorlanmayacaksınız. Ancak, başka bir model telefondan geçiş yaptıysanız, aşağıdaki adımları bilmiyor olabilirsiniz.

 

Aşağıdaki adımları takip ederek, Samsung A9 ekran görüntüsü alma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Samsung Galaxy A9 Tuşlar Yardımıyla Ekran Görüntüsü Alma

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 1:[/vurgu] Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulamayı / ekranı açın.

 

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 2:[/vurgu] Görüntü almak istediğinizde “Ses azaltma” ve “Güç” tuşuna basılı tutun. Bu işlemlerin ardından başarılı bir şekilde gerçekleştirmişseniz, bir deklanşör sesi duyacaksınız. Ardından resminizin üzerinde gerekli düzenlemeleri yapıp kaydetmeniz gerekmektedir.

 

Samsung Galaxy A9 El Hareketiyle Ekran Görüntüsü Alma

Bu yöntem, tuşları kullanarak almaktan daha kolay bir yöntemdir. Telefonlarınızın ilk kurulumunda aktif olmadığından, bu yöntemi ayarlardan aktifleştirmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek aktifleştirebilirsiniz.

 

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 1:[/vurgu] Ayarlar → Gelişmiş Seçenekler → El ile Kaydırma

 

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 2:[/vurgu] Yukarıdaki menüleri takip etmenizin ardından girdiğiniz sayfada, “El ile Kaydırma” seçeneğini aktif hale getirin.

 

[vurgu color=”#dd9933″]Adım 3:[/vurgu] Aktifleştirmenizin ardından, ekran görüntüsü almak istediğiniz zaman yapmanız gereken şey sadece elinizi ekranın üzerinde paralel şekilde sağa sola hareket ettirmenizdir.

 

 

 

 

 

 


] }

“Samsung Galaxy A9 – A9PRO Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın