Chrome Senkronizasyon Parola Hatası Çözümü

Chrome Senkronizasyon özelliği, Google Chrome`un en sevilen özelliklerinden birisidir. Chrome Senkronizasyonu, tüm tarama etkinliğinizin tüm cihazlar ve platformlar arasında bir anda senkronize olduğunu görebilmenizin sonucu ortaya çıkan özelliktir. Mahremiyetinizin öncelikli olduğunu düşünürsek bazı önlemler almanız gerekebilir. Bu yüzden Chrome kullanıcılarına, senkronizasyon şifresi oluşturmak için izin verdi.

 

Şifreyle kendinizi koruma altına almak tabii ki insana güven verir. Ancak, yeni bir uygulama olduğu için bazı eksikleri var gibi gözüküyor. Chrome Senkronizasyon şifresini unutursanız canınız biraz sıkılabilir. Bu yazımızda sizlere, Chrome Senkronizasyon şifresini unuttuğunuzda nasıl çözüme ulaşabileceğinizi göstereceğiz. Chrome Senkronizasyon parolası hatası alıyorsanız, tek çareniz parolanızı sıfırlamak olacaktır. Unutulmaması gereken bir husus var. Chrome Senkronizasyon şifrenizi sıfırlarsanız, Google sunucularında kaydedilen bütün veriler otomatik olarak silinir ve senkronizasyonla bağlı olduğunuz bütün cihazlardan çıkış yapılır.

 

Aşağıdaki adımları takip ederek, Chrome Senkronizasyon parola hatası sorununu çözebilirsiniz.

 

Chrome Senkronizasyon Parolası Hatası Çözümü

Adım 1: Chrome Senkronizasyon Sıfırlama sayfasına gidin.

 

Adım 2:  Sayfanın en altında bulunan “Senkronizasyonu Sıfırla” seçeneğine tıklayın.

 

Adım 3: Senkronizasyonu sıfırladığınızda neler olabileceğiyle ilgili bir bilgilendirme mesajı alacaksınız. Okuduktan sonra “Tamam” butonuna tıklayın.

 

Adım 4: Sıfırlama tamamlandıktan sonra, “Ayarlar → Senkronizasyon” menüsüne giriş yapın.

 

Adım 5: Bu sayfada bulunan, “Her şeyi senkronize et” seçeneğini aktif hale getirin.

 

Bu adımları takip etmenizin ardından, Chrome senkronizasyon şifresi sıfırlama işlemini tamamlamış olursunuz. Dilerseniz tekrar senkronizasyon ayarlarına giriş yaparak, buradan kendinize yeni bir parola oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 


] }

Yorum yapın