Instagram E-Posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

Birçok Instagram kullanıcısı, e-posta adreslerini Instagram hesaplarında değiştirmenin yollarını arıyor. Farklı nedenlerden dolayı da e-posta adresinizi değiştirmek isteyebilirsiniz.

Instagram hesabınızda bir sebepten dolayı sorun yaşıyorsanız, hesabınızı tamamen kaybetmemek için e-mail adresinizi Instagram hesabınızı değiştirmek önemlidir. Saldırıya uğramış olabilir veya parolanızı unuttuysanız, bu işlemi basit bir şekilde gerçekleştirerek hesabınızı koruma altına alabilirsiniz.

Instagram hesabını ilk açarken kullanıcılar genellikle e-posta hesaplarını ne yazdığına çok dikkat etmezler. Eski bir e-mail hesabınızsa ve zamanla artık kullanmayı bırakmışsanız, hesabınızı güvende tutmanın en etkili yolu olan e-mail hesabınızı güncel tutmaktır.

Aşağıdaki adımları takip ederek, Instagram e-posta adresi nasıl değiştirilir? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

Instagram E-Posta Adresi Nasıl Değiştirilir?

Instagram e-posta adresinizi web üzerinden veya Instagram uygulaması üzerinden rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

  1. Instagram hesabınıza giriş yapın.
  2. Ana ekran bulunan “Profili Düzenle” sekmesine tıklayın.
  3. Sayfayı aşağıya indirdiğinizde, “Gizli Bilgiler” başlığı altında bulunan “E-posta” sekmesine tıklayın.
  4. E-posta adresinizin üzerine tıklayın ve yeni e-posta adresinizi girin.
  5. Yeni e-posta adresinizi girdikten sonra, girmiş olduğunuz e-postaya bir onay maili gelecektir. Mail adresinize giriş yapın ve mailinizi onaylayın.

Instagram Profili Duzenle 597x1024Instagram Gizli Bilgiler Ve Politika 605x1024

 

Unutmayın, girmiş olduğunuz e-posta adresinizi onaylamazsanız hesabınızla ilgili hiçbir işlem yapamazsınız. Takıldığınız bir yer olursa, çözüm bulmak için yorumlarda bize geri dönüş yapabilirsiniz.


] }

“Instagram E-Posta Adresi Nasıl Değiştirilir?” üzerine 3 yorum

  1. Benim sorumun instagrama giriş yapamıyorum eposta adresimi güncellememi istiyor giriş yapamadığım için profili düzenle yerinden yapamıyorum kayıtlı eposta adresinden sana ulaşamıyoruz eposta adresini güncelle diye bir sayfa açılıyor yazdığım zaman ise devamlı bir hata oluştu diye hata veriyor

    Cevapla

Yorum yapın