Samsung’da Ekran Videosu Kaydetmek

Samsung’da ekran videosu kaydetmek için kendi uygulamasını kullanmaktadır. Samsung Game Launcher sayesinde telefonunuz üzerinde oynadığınız oyunların videolarını çok rahat bir şekilde kaydedebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama bütün oyunlarınızı gruplar ve bu uygulama üzerinden oyunlarınızı başlatabilirsiniz. Bu uygulamanın en önemli özelliklerinden biri ise oyunları başlattığı andan itibaren arkadaki uygulamaları kapatarak daha rahat bir oyun keyfini sizlere sunar.

Bazı Samsung telefonları bu uygulama ile gelmez. Peki bu uygulama ile gelmeyen Samsung telefonları için ekran videosu nasıl kaydeder, diye merak ediyorsanız. Bunun için güzel bir uygulama bulunmaktadır. Mobizen sayesinde sizlerde dilediğiniz oyunların ekran videolarını kaydedebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için Samsung Game Launcher ve Mobizen nasıl kullanılır onu anlattık.

Samsung Game Launcher ile Samsung’da Ekran Videosu Kaydetmek

Birçok Samsung telefonu, ekranı standart bir video dosyası olarak kaydetmek için bir yardımcı program sağlayan Samsung Game Launcher adlı bir uygulama içerir. Bu uygulama oyun kaydetmek için tasarlanmıştır, ancak hemen hemen her uygulamada kullanabilirsiniz. Yalnızca oyun videoları değil, telefonunuzda bir işlem yaparken video ile anlatmak isterseniz bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Peki bu uygulama nasıl kullanılıyor, yakından inceleyelim.

 • Samsung Game Launcher uygulamasını açın.samsung game launcher
 • Eğer oyununuz burada yer almıyorsa, kitaplığın sağ üstündeki üç dikey noktaya dokunun.
 • Uygulama ekle’ye basın
 • Telefonunuzda yüklü olan tüm uygulamaların bir listesini burada görebilirsiniz. Kaydetmek istediğiniz uygulamaya, ardından ekranın sağ üst kısmındaki Ekle’ye dokunun. Bu, uygulamayı Game Launcher oyun listesine ekler, bu da uygulama çalışırken ekran videosu kaydedici gibi oyun araçlarına erişmenizi sağlar.
 • Kütüphanede, kaydetmek istediğiniz uygulamaya dokunun. Uygulama başladığında, sol alt köşedeki gezinme çubuğundaki Geri düğmesinin solundaki Oyun Araçları simgesine dokunun.
 • Oyun araçlarının tam menüsü görünecektir. Ekranın sağ alt köşesindeki Kaydet seçeneğine dokunduğunuzda ekranı kaydetmeye başlarsınız.
 • Kaydı durdurmaya hazır olduğunuzda, ekranın sağ alt köşesindeki Durdur simgesine dokunun.
 • Tam videoyu izlemek için Kaydedilen kısa videoyu izle’ye dokunabilir veya ekran kaydını diğer tüm videolarla Fotoğraflar uygulamasında bulabilirsiniz.

Bu sayede sizlerde Youtube için dilediğiniz kadar oyun videoları çekip bu özellik sayesinde yükleyebilirsiniz. Veya telefonunuzda uygulama üzerinden anlatmak istediğiniz bir konuyu ekran videosu kaydederek anlatım yapabilirsiniz.

 Mobizen ile Samsung’da Ekran Videosu Kaydetmek

Samsung telefonunuz Game Launcher içermiyorsa veya kullanmayı tercih etmiyorsanız, bunun yerine birçok ekran videosu kayıt uygulamasından birine güvenebilirsiniz. Özellikle, ana ekranı veya uygulamaları telefonunuza kaydetmeniz gerekirse üçüncü taraf bir uygulama kullanmak isteyebilirsiniz. Çünkü Game Launcher yalnızca uygulamalarda çalışır. Ancak Mobizen tıpkı iPhone telefonlarda olduğu gibi tüm ekranın videosunu kaydetmenize yardımcı olacaktır.

Ekranı videosu kaydetmenize izin veren bir dizi uygulama var, ancak popüler ve güvenilir bir uygulamaya arıyorsanız size önereceğimiz Mobizen uygulamasıdır. İşte nasıl kullanacağınız sizler için maddeler halinde sıraladık.

 • Eğer telefonunuzda uygulama yüklü değilse, Google Play Store üzerinden Mobizen‘i indirin.
 • Kurulduktan sonra Mobizen uygulamasını başlatın. Çalışırken, ekranın yanında simgesini görmelisiniz. Üç seçeneğinizi görmek için dokunun: video kaydedin, kayıtlı içeriğinizi görüntüleyin ve ekran görüntüsü alın.
 • Kaydet seçeneğine dokunun.
 • “Mobizen videoyu çekmeye başlayacak” mesajını göreceksiniz. Eer bu mesajı sürekli görmek istemiyorsanız, “Bir daha gösterme” seçeneğine tıklayıp, başlat seçeneğine dokunun.
 • Üç saniyelik geri sayımdan sonra kayıt başlayacaktır. Game Launcher’ın aksine, Mobizen ana sayfa ve uygulama sayfaları da dahil olmak üzere her şeyi kaydeder. Kaydetmek istediğiniz adımları tamamlayın.
 • İşiniz bittiğinde, Mobizen simgesine ve ardından Durdur simgesine dokunun.
 • Bir süre sonra Mobizen, yeni çektiğiniz videoyu silmenizi veya izlemenizi sağlayan bir açılır pencere görüntüler. Tamamlanan videoyu Galeri uygulamasının Mobizen klasöründe de bulabilirsiniz.

 


] }

Yorum yapın