Google Chrome’da Otomatik Doldurma Nasıl Güncellenir?

İnternet tarayıcılarının kişisel bilgileri, arama verilerini ve buna benzer çok fazla şeyi aklında tuttuğunu ve ileri ki zamanlarda karşımıza çıkardığını hepimiz biliyoruz. Google tarafından piyasaya sürülmüş ve birçok internet kullanıcısı tarafından sürekli olarak kullanılan Chrome tarayıcısı karşınıza çıkacak formları otomatik doldurmak için ilk bilgi girişinizin ardından bir sonra ki işlemlerinizde sizlere yardımcı olmaktadır.

Bu durum tabi ki tamamen kullanıcının isteğine göre şekillenmektedir. Akıllı bir web tarayıcı olması sebebiyle özel bilgilerinizi aklınızda tutması için sizlerden onay alan bu tarayıcı form girişinin ardından pop – up bildirimi ile bilgilerin saklanmasını isteyip istemediğinizi sorar. Eğer bu pop – up penceresi karşınıza çıkmaz ise manuel olarak kolayca ayarlayabiliyorsunuz. Eğer girmiş olduğunuz bilgilerde bir yanlışlık var ise bu yanlışlığı ortadan kaldırmak için otomatik doldurma kısmını güncelleme imkânınız bulunuyor.

Chrome Otomatik Doldurma Ayarları

Chrome otomatik doldurma özelliği ayarlarına erişmek ve bu ayarları değiştirmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

1.Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan Chrome’u açın.

Chrome açın

2.Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üst üste 3 noktayı seçin ve Ayarlar’a giriş yapın.

 

3.Bu noktada Otomatik Doldur kategorisine giriş yapmanız gerekecek.

chrome ayarla

 

 

4.Ardından Şifreler, Ödeme Yöntemleri veya Adresler kısmını seçin.

 

5.Burada bu özelliğin aktif olduğuna emin olmanız gerekmektedir.

chrome ayarlar 2

6.Kayıtlı bilgilerin yanı sıra yeni bir bilgi eklemek için “Ekle” butonuna tıklayın.

chrome ekle

 

7.Eğer kayıtlı olan bir bilgiyi değiştirmek istiyorsanız, bilginin sonundaki 3 noktaya tıklayın.

chrome ekle düzenle

 

8.Adımları eksiksiz bir şekilde yerine getirdikten sonra “Kaydet” butonuna basarak işlemlerinizi tamamlayın. Bu durum ile birlikte karşınıza çıkacak yeni formlar otomatik bir şekilde doldurulmuş olacaktır.


] }

“Google Chrome’da Otomatik Doldurma Nasıl Güncellenir?” üzerine bir yorum

  1. Eski evimin adresi sürekli önüme çıkıyordu.Sinir bozucu bir durumdu sayenizde otomatik doldurmaya yeni ev adresimi girerek güncelledim.

    Cevapla

Yorum yapın