SEM Nedir? | Arama Motoru Pazarlaması

Search Engine Marketing: Kısa tanımı, Arama Motoru Pazarlaması şeklinde yapılabilir. Arama motorlarının karşımıza çıkarmış olduğu sonuçları belirli bir algoritmaya göre yaptığını düşünürsek, site sahiplerinin bu algoritmaya en uygun şekilde davranarak en üstte gözükmek istediğini biliriz. Fakat gerek rekabet, gerek yüksek maliyetler nedeniyle, en üst sıralarda yer almak kolay olmamaktadır. SEM bu konuda size bir ayrıcalık tanır ve belirli ücretler karşılığında sizi üst sıralarda gösterir.

 

seo-sem
Eğer bir ürün satıyor yada sitenizin tanıtımını yapmak istiyorsanız, Google Ads, Yandex Direct, Bing Ads, Yahoo Gemini gibi sistemlere kayıt olarak, bu arama motorlarının reklam hizmetinden faydalanabilirsiniz.

SEM Yapan Arama Motorları

  • Google
  • Yandex
  • Bing
  • Yahoo

 

Arama motorlarına reklam verdiğinizde ve yanında kaliteli bir SEO çalışması yaptığınızda ziyaretçi çevrenizin çok genişlediği göreceksiniz. Google Ads Türkiye de faaliyet göstererek SEM reklamcılığının yayılmasında öncülük etmektedir.

 

Kendi internet sitenizi oluştururken yapılacak her basamakları dikkatli adımlarla yol almalısınız. Bir yanlışınız size zaman ve para olarak zarar verebilir. Bunun için büyüme stratejiniz önemlidir. İyicesine düşünülmüş planlar sizi kısa zamanda uzun yol almaya itebilir. İçeriğinizi doldurduktan sonra reklam vermek en mantıklısıdır. Gelen ziyaretçiler internet sitenizi hemen terk etmeden başka sayfalara bakabilmesi için yazı altına navigasyonu kullanabilirsiniz. Ne kadar profesyonel görünür iseniz bu her zaman sizin yararınıza olacaktır.

SEM ile Reklam Vermek

Linklere tıklayarak kayıt olabilirsiniz.


] }

Yorum yapın