SEM Nedir ?

Search Engine Marketing : Arama Motoru Pazarlamacılığı anlamını taşımaktadır. Seo ve Sem ayrı yöntemlerdir fakat pazarlama konusunda beraber kullanılan stratejilerdir. Arama motoru aracılığıyla reklam vererek web sitenize ziyaretçi trafiği çekerek hizmet ve ürünleri pazarlamaktır.
SEM arama motorunda bir kelime arattığınızda bunun karşılığında arama sonuçlarında en üstte ya da sağ-sol tarafta bulunan internet sitelerine bir örnektir. Reklam vererek istenilen anahtar kelime arandığında en üstte yer alarak  tanıtımını yapar iken siteye de organik hit çekmektedir.

 

seo-sem
Eğer bir ürün satıyor yada sitenizin tanıtımını yapmak istiyor iseniz seçeceğiniz yaş grubu, cinsiyet ayrımı hatta konum gibi görmesini istediğiniz kişilere o anahtar kelimeyle ilgili bir arama yapıldığında siteniz arama sonuçlarının en üstünde yer almaktadır.

 

SEM Yapan Arama Motorları

 

  • Google Adwords
  • Yahoo

 

Arama motorlarına reklam verdiğinizde ve yanında kaliteli bir SEO çalışması yaptığınızda ziyaretçi çevrenizin çok genişlediği göreceksiniz. Google Adwords Türkiye de faaliyet göstererek SEM reklamcılığının yayılmasında öncülük etmektedir.

 

Kendi internet sitenizi oluştururken yapılacak her basamakları dikkatli adımlarla yol almalısınız. Bir yanlışınız size zaman ve para olarak zarar verebilir. Bunun için büyüme stratejiniz önemlidir. İyicesine düşünülmüş planlar sizi kısa zamanda uzun yol almaya itebilir. İçeriğinizi doldurduktan sonra reklam vermek en mantıklısıdır. Gelen ziyaretçiler internet sitenizi hemen terk etmeden başka sayfalara bakabilmesi için yazı altına navigasyonu kullanabilirsiniz. Ne kadar profesyonel görünür iseniz bu her zaman sizin yararınıza olacaktır.


] }

Yorum yapın