Wish Alışveriş Sitesi Güvenilir Mi?

Wish alışveriş sitesi güvenilir mi? İnternet artık hayatımızın büyük bir bölümüne hükmetmeye başlamış durumda. Birçok ihtiyacımızı bu günlerde internetten karşılıyor durumdayız. Ülkemizde internet üzerinden alışveriş diğer Avrupa ülkelerine göre çok yaygın olmasa bile gerçekten her yıl artan bir ivmeyle hızla büyümekte olan bir sektör haline geliyor.

İnternetin bu kadar hızlı büyümesinin sebeplerinin başında yeni büyüyen nesil geliyor. Hepimizin de katılacağı üzere, büyüklerimiz internetten alışverişe çok sıcak bakmazlar. Bakmazlar çünkü güvenmezler. Bizimde bazı durumlarda internet üzerinden alışverişe güvensizlik duyduğumuz durumlar elbette oluyor.

Sizlere bu makalemizde, Wish alışveriş sitesi güvenilir mi? Wish alışveriş sitesinden ürün alınır mı? Bu ve bunun gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını vereceğiz.

Wish Alışveriş Sitesi Nedir?

Wish ABD merkezli bir online alışveriş sitesidir. Peter Szulczewski tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Şirket bünyesinde şu anda 900 kişi çalışmaktadır.

Satış sistemi, ülkemizde hali hazırda bulunan N11, Hepsiburada, Gittigidiyor, Sahibinden gibi işliyor. Satıcılar Wish`de hesap oluşturup ürünlerini satışa koyuyorlar. Wish bu ürünleri kendisi satmıyor. Satılan ürünlerden komisyon kesilen bir sistemdir. Satın aldığınız ürünlerde bir problem çıkması durumunda, sizin muhatabınız satıcı olacaktır. Wish sitesi sadece satıcı ve alıcı aralarında problemi çözemediği durumlarda devreye girer.

 

Wish Alışveriş Sitesinde Hangi Ürünleri Satın Alabilirim?

Wish alışveriş sitesinde birçok kategoride, birçok ürüne ulaşabilirsiniz. Elbiseden telefona, telefonlardan saatlere ve bunun gibi aklınıza gelebilecek yüzlerce çeşit ürün çok ucuz fiyatlara satılmaktadır.

 

Wish Alışveriş Sitesi Neden Ucuz?

Sitede satılan ürünlerin ucuz olmasının tek sebebi bulunuyor. Bu ürünler Çin`de üretilen emitasyon (çakma) ürünlerdir. Siteyi kontrol ettiğinizde satılan ürünlerin hemen hemen hepsi bu şekildedir. Aldığınız ürünlerin resimlerdeki gibi olmayacağını aklınızdan çıkarmayın.

 

Wish Alışveriş Sitesi Güvenilir mi?

Wish alışveriş sitesinin güvenilirliğiyle alakalı bir şey söylememiz gerekirse, evet gerçekten güvenilir bir alışveriş sitesidir. Ürünün kalitesi, resimlerdeki gibi gözükmesi durumları hakkında çok güvenilir olduğunu söyleyemeyiz. İnternet üzerinden güvenilirliğiyle alakalı yaptığınız araştırmalarda birçok şikayet ile karşılaşacaksınız. Şikayetlerin çok azı ürünlerin gelmediğiyle alakalı olacaktır.  Bu siteden alışveriş yaparken karşılaşabileceğiniz durumları biz aşağıda sizler için derledik. Güvenilir olması sadece ürünün size gönderilmesi.

 

Wish`den Alışveriş Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Konular

 • Wish alışveriş sitesinden yaptığınız alışverişlerde kargonuz kesinlikle gönderilir. Satıcılar eksi puan almamak için en çok bu konuya dikkat ederler. Bu sitelerde eksi puan almak ticaretlerini riske sokmaktadır.
 • Aldığınız ürünler aksi belirtilmiyorsa, 1-2 gün içerisinde kargoya verilmektedir.
 • Kargoya verilen ürünler, gemi ile gönderildiğinden sipariş adresine göre teslim süresi değişmektedir. Türkiye`ye 12-30 gün arasında teslimat yapılmaktadır.
 • Alışveriş esnasında şunu unutmayın, aldığınız ürün büyük olasılıkla kalite ve görüntü olarak resimdekinden çok daha kötü olacaktır.
 • Alışverişlerde daha önce uygulanan 22 Euro`luk vergi muafiyeti limiti, 2019 Mayıs ayında yapılan vergi değişikliğiyle kaldırılmış bulunmaktadır. Yine de bu sizin şansınıza kalmış bir durumdur. Düşük ücretli bir kargo siparişi verip deneme yapabilirsiniz.
 • Ürününüzü satın aldıktan sonra, kargo takip sistemleri ile kargonuzun hangi aşamada ve nerede olduğunu takip edebilirsiniz.
 • Ürününüzü aldınız ve herhangi bir sebepten dolayı geri iade etmek istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken, geri iade talebinde bulunmak. Geri iade talebiniz büyük olasılıkla olumlu sonuçlanacaktır. Bu gibi durumlarda, satıcı ürünün sizde kalmasını isteyebilir. Bu da ürüne para vermeden sahip olduğunuz anlamına gelmektedir.

 

Yazımızın tamamını okuduysanız, umarız bir kanaate varmışsınızdır. Bu gibi sitelerden alışveriş yapmanızın tek sakıncası ürününüzün istediğiniz gibi çıkmaması olur. Güvenli bir sitedir. Alışveriş yapılabilir.

Ayrıca benzer yazılarımız için: WebDünya – Gündem

 


Sıkça Sorulan Sorular

Wish alışveriş sitesinin güvenilirliğiyle alakalı bir şey söylememiz gerekirse, evet gerçekten güvenilir bir alışveriş sitesidir. Ürünün kalitesi, resimlerdeki gibi gözükmesi durumları hakkında çok güvenilir olduğunu söyleyemeyiz.

Wish ABD merkezli bir online alışveriş sitesidir. Peter Szulczewski tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Şirket bünyesinde şu anda 900 kişi çalışmaktadır.

Wish ABD merkezli bir online alışveriş sitesidir. Peter Szulczewski tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Şirket bünyesinde şu anda 900 kişi çalışmaktadır.

“Wish Alışveriş Sitesi Güvenilir Mi?” üzerine 86 yorum

 1. Merhaba ben wish te telefon almak istiyorum fakat emin değilim telefon da ne gibi bir sıkıntı olur yani bir arkadaşım yurtdışından bir telefon almıştı ve bir süre sonra telefon kendiliğinden kapandı ve hiç açılmadı ben de aynı şeyi yaşar mıyım bir de alacağım telefonun gerçek olma ihtimali yok mu ve telefon çakma olunca gerçekten farkı ne olur

  Cevapla
 2. Telefon almak istiyorum gümrükte nasıl sıkıntılar çekerim. Yada telefon yerine kılıf yazılsa gümrük de sıkıntı olurmu ürünlere bakıyorlarmı

  Cevapla
 3. Ben dün yani 10 temmuzda sipariş verdim 24 saat sonra onaylandı kargoya verildi ama ulasim tarihi 7 eylül yazıyor yani 58 gün sonrası, ben bu ulaşım tarihini anlamadım 30 gün ihlali değil mi bu şaka mı?

  Cevapla
 4. Cengizhan bey Ben urun siparişi verdim 2 gün sonra paranız iade olacak bilgisi geldi buda 14 gün için de iade olur dendi kredi kartı ile alışveriş yaptım bilgi verirmisiniz

  Cevapla
 5. Merhaba sitede huawei notebook gördüm özelliklerine baktım çok güzel bu fiyata türkiyede 2. El bile alamayız almayı düşünüyorum ama ya kötü bir ürün gelirse diye korkuyorum

  Cevapla
 6. Merhabalar, burada gümrük vergisi nasıl oluyor bazı ürünler ücretsiz yazıyor nakliyeyi karşılayın yeter diyor o ürünler için ne kadar gümrük vergisi ödenir bir bilginiz var mı ?

  Cevapla
  • Merhaba Burak,
   Gümrük vergisi aldığınız ürünün gümrüğe takılmasında da karşınıza çıkabilecek bir şeydir. Orada gümrük vergisi yazmasa bile, aldığınız ürün gümrükte kalırsa vergisini ödemeden maalesef alamazsınız.

   Cevapla

Yorum yapın