Seo Nedir, Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO kelimesinin açılımı Search Engine Optimization yani Arama Motoru Optimizasyonu demek. SEO’nun ne demek olduğunu anlayabilmek için önce Optimizasyon kelimesinin ne olduğunu anlamak gerekir. Optimizasyon matematiksel bir terim olup bir çok alanda kullanılır. Optimizasyonun kısaca tanımı mevcut durumda en faydalıya, en iyiye ulaşmadır.

Web sitesinin google arama motorunda üst sıralarda çıkması için ne yapmam gerekir diye soruyorsan yapılacakların en başında gelen seo çalışmasıdır. Google, Yandex gibi arama motorları belli bir algoritma ile çalışır. Bu algoritmalar arama yapıldığında sizin sitenizin üst sıralarda çıkması için önemlidir. SEO analizi ile web sitenizin üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. Seo Analizi, Seo Çalışması için destek alabileceğiniz profesyonel şirketler var. Örnek Seo çalışması profesyonel şirketlerine aşağıda yer vereceğiz. Şimdi biraz Seo Analiz Çalışmasının Faydaları nelerdir buna bakalım.

Wordpress Seo
seo nedir

Seo Analizi, Seo Çalışmasının Yararları Nelerdir?

 • Web Sitesinin arama motorunda daha üst sırada çıkmasını sağlar.
 • Web Sitesine gelecek olan organik trafiği arttırır.
 • Maliyetsiz veya az maliyet ile sitenin arama sonuçlarında öne çıkmasını sağlar.
 • Sitenin dilini bir standarta sokar ve sitenin kalitesini arttırır.

SEO’nun Etkisi:

Web sitesinin Google’da üst sıralarda çıkmasının en önemli nedeni girmiş olduğunuz kelimeler yani keyword’lerdir. Google arama motorunda yazdığınız bir kelime veya kelime topluluğunun sonucunda ilk sayfada çıkan siteler şans eseri ilk sayfada çıkmazlar. Bu siteler SEO çalışmaları sayesinde ilk sayfada çıkarlar. Eğer siz de sitenizin google aramalarında üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız SEO çalışması yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

SEO vs PPC:

PPC açılımı Pay Per Click yani tıklama başına maliyet demek. Google Ads, Facebook gibi platformlarda reklam vererek sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz ancak bu sürdürülebilir birşey değildir. PPC, örnek olarak google ads sitenize belli bir trafik çekecek fakat sonuçları iyi bir SEO çalışması gibi olmayacak. Organik bir trafiğe sebep olmayacak. Kısa süreli sitenizin ilgi çekmesine yardımcı olacak. Vermiş olduğunuz reklamlar maliyetinden dolayı gelirinizden düşecektir. SEO çalışması ise maliyetsiz veya az maliyetli olduğundan dolayı optimum kar elde etmenizi sağlayacak.

En İyi SEO Firması, Seo Programı Hangisidir?:

 • Yoast SEO
 • Moz Pro
 • Ahrefs
 • Keyword.io

] }

“Seo Nedir, Seo Çalışması Nasıl Yapılır?” üzerine 2 yorum

 1. SEO optimizasyonu olmadan bence bir site hiç bir işe yaramaz çünkü bir ziyaretçi kaynağı yok insanlar siteni bilmiyor bu üzdende İyaretçi gelmiyor. SEO olmadan site büyütebilmek için tanınmış bir kişi ve büyük bir hayran kitlesi lazim

  Cevapla
 2. SEO bir dükkanın, reklamı, tanıtımı, ürünleridir. SEO olmayan site boş dükkana benzer sinek avlarsınız. etkili seo yöntemlerinizi kendiniz geliştirip google’da 1. sıraya nasıl gelinir öğrenebilirsiniz.

  Cevapla

Yorum yapın