Sinema Servisi Sinemia Kapandı

4 yıldır hizmet veren Sinema bugün yaptığı açıklama ile servisin kapandığı duyurdu. İşte Sinemia’nın kapanma nedeni. 

Türkiye’de özgür sinema platformu olarak kullanıma sunulan ve kullanıcılara daha ucuz fiyata sinema bileti satın alma imkanı sunan Sinemia kapandı. Son zamanlar sinema sektörünün daralmasıyla birlikte Sinemia platformunun da kapanması durumun ciddiyetini bir kez daha göstermiş oldu. 

Bu yılın Ocak ayında kabul edilen yeni Sinema yasası yapımcılar ve yayıncılara bazı sınırlandırmalar ve sorumluluklar getirdi. 1 Temmuz itibari ile yürürlüğe giren yasa sinema sektörü ve seyirciler için bazı sorunları da beraberinde getirdi. 

Yeni yasa ile birlikte sinema salonlarında daha kısa reklam süreleri olacak. Kanun ile birlikte reklamlar 15 dakika ile sınırlandırılacak. Kanun ayrıca indirimli ya da promosyonlu bilet satışlarını da sonlandırdı. 

Türkiye’de bu sinema alanında hizmet veren Sinemia, geçtiğimiz aylarda Amerika faaliyetlerini sonlandırmıştı. Sinemia şimdi de Türkiye faaliyetlerini sonlandırdı. Sinemia 1 Temmuz tarihinden itibaren yürürlüğe giren yeni yasayı gerekçe göstererek faaliyetlerini sona erdirdiğini belirtti. 

Sinema Servisi Sinemia Kapandi 2

Sinemia tarafından yapılan açıklama ise şöyle;

Sevgili Sinema Severler,

Yenilikçi bir fikir ve bu fikre açık bir sektörün, yatırımcılarımızın ve en önemlisi müşterilerimizin katkıları ile Sinemia 4 yılda bizim dahi tahmin edemediğimiz kadar hızlı büyüdü. Sinemia olarak Amerika’ya açılmamızın ardından Amerika ve dünya basınında en çok yer edinen Türk girişimi olduk. Bunu, sürekli geliştirdiğimiz yeni ürünler ve inanılmaz bir takım ile başardık. Sinemia’yı kurduğumuz ilk günden bugüne kadar tek hayalimiz, insanları sinemayla daha sık buluşturmak ve bunu en az maliyetle gerçekleştirmekti. Geçtiğimiz 4 yıl boyunca boş salonların daha fazla seyirciyle dolmasını sağlayarak ve gişesi olmayan filmlerin bile daha çok izleyici ile buluşmasına yardımcı olarak başta Türk sineması olmak üzere, tüm sinema dünyasına sağladığımız katkıdan dolayı gurur ve mutluluk duyuyoruz. Şirketimizle gerek müşterisi gerek iş ortağı olarak ilişkisi olan herkese, yaşadığımız süreci ve gelinen noktayı büyük bir açıklık ve şeffaflıkta izah etmek isteriz.

Sinemia olarak ayrıca belirtmek isteriz ki, üyelerimizin sinemaya gitme sıklığını arttırmak ve sanatı herkes için erişilebilir kılmak için geliştirdiğimiz sistemimizde, aldığımız tüm yatırımlarımız sinemaya gidişi arttırmaya ve yeni ürünlerimize harcanmış olup, en büyük giderimiz her zaman sinema biletlerinin tedariği olmuştur. Sinemia ekibi ve yöneticileri kendi alacaklarını alamadıklarında bile sinema bileti en öncelikli durumda tutulmuş, kazanılan tüm gelir hizmetin sürdürülmesi ve sinema bileti tedariği için harcanmış, kazanılan gelir kişisel çıkarlar yahut benzeri bir gerekçe için asla dışarıya çıkarılmamıştır. Her yıl sektörün en büyük denetleme firmaları tarafından denetlenmiş olan girişimimizde, çalışanlarımız veya herhangi bir yöneticimiz fazla kaynak almak bir yana, pek çok zaman kendi maaşlarını dahi aylarca almamış ve girişimin yaşatılabilmesi için büyük fedakarlıkla bu alacaklardan feragat ederek sinema bileti alımına daha fazla kaynak ayrılmasını sağlamışlardır. Her ne kadar böyle bir izahta bulunmaktan dahi hicap duysak da maalesef kamuoyundaki asılsız söylenti ve iftiralara karşı bir red beyanında bulunmak zorunda bırakıldık.

Sinemia ekibi olarak, ileride şartların tekrar oluşması durumunda sizlerle tekrar buluşmayı, sinema sevgisini tekrar birlikte pekiştirmeyi canı gönülden isteriz.

Sinemia


] }

“Sinema Servisi Sinemia Kapandı” üzerine 3 yorum

  1. Çok da fazla kullanıldığını düşünmüyordum zaten. Özellikle son zamanlarda fazlasıyla popülerliğini kaybetmişti.

    Cevapla

Yorum yapın