Kapat
siri ses kaydi silme nasil yapilir 685x365 - Siri Ses Kayıtlarını Silme İşlemi Nasıl Yapılır?
Nasıl Yapılır? 69 0

Siri Ses Kayıtlarını Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu yılın başında, Apple, Siri ses kayıtlarını derecelendirmek için üçüncü şahıs kişilerle bu kayıtları paylaştığı ortaya çıkmıştı. Bu durum bir çok kullanıcının mahremiyetini ihlal ettiğinden dolayı çok fazla karışıklığa sebebiyet vermişti. Büyük tepkiler sonrası Apple kullanıcıların Siri ses kayıtlarını manuel olarak silebilmelerine olanak sağlayacak bir seçenek getireceklerine dair söz vermişlerdi.

Yeni yayınlanan iOS 13.2 güncellemesiyle birlikte Apple, nihayet bu verdiği sözü tutmaya karar verdi ve Siri ses kayıtlarını silme işleminin manuel olarak yapılabilmesine olanak sağladı. Bir kullanıcı istediği taktirde, bütün siri ses kayıtlarını ve dikteleri silebilecek. Ayrıca siri ses kaydı kapatma işlemini yapmanızda mümkün. Aşağıda bu iki işlemin nasıl yapılacağıyla alakalı bilgiler vereceğiz. Siz de bu tarz teknoloji haberleri konusunda haberdar olmak isterseniz, sitemizi takip etmeniz yeterlidir.

 

Siri Ses Kayıtları Nasıl Silinir?

Aşağıdaki adımları takip ederek, siri ses kayıtlarını silme ve ses kaydı engelleme işlemlerini manuel olarak yapabilirsiniz.

 

Adım 1: Telefonunuzda “Ayarlar → Siri ve Arama → Siri ve Dikte Geçmişi” menüsünü takip edin.

Adım 2: Burada, “Siri ve Dikte Geçmişini Sil” seçeneğini seçin. Bu işlemin ardından siri geçmişini silmiş olacaksınız. Aşağıdaki resimlerden de menü yolunu izleyebilirsiniz.

ayarlardan siri ve arama menusune giris 181x300 - Siri Ses Kayıtlarını Silme İşlemi Nasıl Yapılır? siri ve dikte gecmisi menusu 209x300 - Siri Ses Kayıtlarını Silme İşlemi Nasıl Yapılır? siri ve dikte gecmisini sil 188x300 - Siri Ses Kayıtlarını Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Siri Ses Kaydı Paylaşımı Nasıl Durdurulur?

Siri ses kaydı yapma ve siri ses kaydı paylaşımını durdurma işlemlerini aynı menüden yapabilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 

Adım 1: Telefonunuzda “Ayarlar → Gizlilik → Analizler ve İyileştirmeler” menüsünü takip ediniz.

Adım 1: Bu menüden de “Siri`yi ve Dikte`yi İyileştir ve iPhone Analizini Paylaş” seçeneklerini pasif hale getirin. Artık, Apple, siri ses kayıtlarını dinleyemeyecek. Bu menüyü aktif hale getirirseniz, ses kayıt paylaşma onayı vermiş olursunuz. Aynı adımları aşağıdaki resimlerden de takip edebilirsiniz.

iphone ayarlar ve gizlilik menusu 177x300 - Siri Ses Kayıtlarını Silme İşlemi Nasıl Yapılır?iphone analizler ve iyilestirmeler menusu 177x300 - Siri Ses Kayıtlarını Silme İşlemi Nasıl Yapılır? iphone ses kaydi paylasimi durdurma 177x300 - Siri Ses Kayıtlarını Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Apple, siriyle konuşmalarınızı üçüncü kişilerle paylaşamayacak. Bu da mahremiyetimiz açısından oldukça önemli olsa gerek.

Cengizhan Kuyrukcu {CengizhanKuyrukcu}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir