Skype Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır ?

Genelde şirketlerin ve iş anlamında kullanıma açık olan görüntülü görüşme ve sesli çağrı özelliği barındıran Skype platformunda ki işlerinizi yavaş yavaş sonlandırıyor ve artık kullanmak istemiyor iseniz yapmanız gereken tek işlem Skype hesabını kapatmak olacaktır. Skype hesabınızı kalıcı olarak kapatmak ise artık sizlerin hiç bir kimseden sesli çağrı, görüntülü konuşma gibi ve size hiç bir kimsenin mesaj yazamayacağını teyit eder.

 

Skype hesap silme işlemi sayesinde hesabınız otomatik olarak silinecek ve kayıtlı olduğunuz kullanıcıların kişi listesinden otomatik olarak silinirsiniz. Bu sayede hesabınızı hiç bir kimse aramaya kalktığında bulamaz ve sizinle Skype platformu üzerinden iletişime geçemeyecektir.

 

 

Skype Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır ?

Skype kullanıcı hesabı silme işlemini ne yazık ki bilgisayarınıza yada akıllı cihazınıza indirdiğiniz Skype uygulaması üzerinden yapamıyoruz. Bunun için ise bizlere lazım olan şey bizi Skype’ın kendi internet sitesi üzerine yönlendireceği bir link gerekmektedir.

 

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=523898

 

Yukarıda vermiş olduğum Skype hesap kapatma linkine tıklayarak Skype hesabınızı kapatma işlemini artık gerçekleştirmeye başlayabiliriz.

 

  • Yukarıda ki linke tıklayarak “Skype hesabı kapatma sayfası” na ulaştığınızdan emin olun.
  • Kapatmak istediğiniz “Skype hesabı” ile oturum açın.
  • Skype hesabınızı kapatmaya emin olup olmadığınız için bir doğrulama listesinden geçirecektir sizi.
  • Ardından bu işlemi atladıktan sonrasında “neden listesi” açılır.
  • Listeden istediğinizi seçtikten sonrasında “Hesap kapatma için işaretle” yi seçin.

 

Ardından giriş yaptığınız oturumdan çıkarılacaksınız ve 60 gün süre içinde tekrar giriş yapmaz iseniz hesabınızı otomatik olarak tüm bilgileriniz silinerek geri getirilemeyecek şekilde kapatılacaktır. Tek yapmanız gereken şey ise sizin bu 60 gün süre içerisinde hesabınıza giriş yapmamanız gerekmektedir.

 

Fakat Microsoft hesabı ile ilişkilendirdiğiniz Skype hesabını kapatmaya kalkar iseniz işler biraz bu durumda karmaşık bir hal alabiliyor. Bu bağlamda dikkat etmemiz gereken bir kaç nokta olabiliyor. Bunlardan en önemlisi ise Skype hesabını silme işlemini gerçekleştirdikten sonrasında artık o mail adresi ile hiç bir Microsoft ürününe giremezsiniz. Örnek olarak Microsoft hesabınız kapatılır ve artık Outlook, Xbox, OneDrive gibi hizmetlerde ki hesabınızda otomatik olarak kapatılacaktır.


] }

Yorum yapın