Snapchat Hesabı Nasıl Silinir ?

Çıktığı günden itibaren çektiğiniz resimlerin 24 saat sonrası silinme özelliği ile gündeme gelen ve bu özelliği sayesinde sevilen uygulama olan Snapchat ‘in bu özelliğini ise günümüzde bir çok diğer sosyal medya hesapları çalmış bulunmaktadır. Hikayeler özelliğinin çıkışı Snapchat olmakla beraberinde bugün Facebook ‘tan Instagram ‘a kadar hatta ve hatta WhatsApp ‘a bile ulaşmış bulunmaktadır.

 

Snapchat çıktığı ilk günde ki gibi kalmayıp bir çok farklı güncellemelere tabi kalmıştır. Kalmıştır kalmasına ama peki biz bu Snapchat hesabını kalıcı olarak silme işlemini nasıl yapabiliriz ? Snapchat Hesabı Silme işlemi aslına bakarsanız bir kaç tık ile halledilebilecek bir işlem olarak karşımıza gelmektedir.

 

Belirli bir sebeplerden dolayı yada keyfimize göre Snapchat hesabını silme işlemini gerçekleştirmemiz için ise bizlere Snapchat hemen bu konuda destek vermemektedir. Hesabımızı 30 gün süre ile devre dışı bırakarak 30. günden sonrasında ise hesabımızda ki bilgileri ve hesabınızı tamamen silmektedir. Eğer 30 gün içinde cayarak tekrar parolanız ve şifreniz ile giriş yaparsanız kaldığınız yerden Snapchat hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

 

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir ?

 

Snapchat hesabımızı silebilmek için ise ne yazık ki akıllı cihazımızda ki kullanmış olduğumuz uygulama üzerinden bu işlemi yapabileceğimiz bir buton olmadığında dolayı Snapchat ‘in kendi internet sayfasından halletmemiz gerekmektedir. Aşağıda vermiş olduğum linke tıklayarak :

 

Snapchat Hesabınızı Silmek İçin Tıklayın

 

Snapchat ‘in kendi internet sayfasına yönlendirilmiş olursunuz. Bundan sonrasında Snapchat Hesabını Silmek için ise yapacağımız işlem basamakları :

 • Bağlantıya tıkladıktan sonrasında “Kullanıcı Adı” ve “Şifreniz” ile giriş yapınız.
 • Giriş yaptıktan sonrasında ise karşımıza gelen “Hesap Sil” adlı ekrandan tekrar “Kullanıcı Adı” ve “Şifrenizi” girerek “Devam” a basmanız gerekmektedir.
 • Ardından karşınıza “Hesabınız Devre Dışı” başlığı altında bir bilgilendirme yazısı gelecektir.

 

Bu işlem basamaklarını yaptığınız zaman hesabınız “Devre Dışı Olup” silinmesi için 30 gün beklemeniz gerekmektedir. Eğer hesabınızın silinmesi istiyor iseniz yapmanız gereken tek şey bu 30 gün süre içerisinde Kullanıcı Adı ve Şifreniz ile bir kez dahi olsa Snapchat ‘e giriş yapmamanızdır. Bu sayede Snapchat Hesabını Silme işlemini başarı ile gerçekleştirdiniz.

 


] }

“Snapchat Hesabı Nasıl Silinir ?” üzerine 24 yorum

 1. Ayrıntılı anlatım daha yararlı olmuş.Hesabı fazla kullanmıyordum boş boşuna duruyordu.Anlatım için teşekkürler

  Cevapla
 2. Birçok kışı bunu aramaktaydım sayenizde bu illetten kurtularak hesabımı sileceğim. Bütün uygulamalar birbirinin çakmasını yapıyor.

  Cevapla
 3. Yararlı bir makale olmuş. Çünkü Snapchat kullanımı her gün azalıyor, diplere çöküyor.

  Cevapla
 4. Sosyal medya insanşarı tutuklamışken bence bu tarz paylaşım yapmanız çok güzel olmuş. Ayrıntılı bilgi için teşekkürler.

  Cevapla
 5. Oh be artık sonunda silebildim ya çok gereksiz kişiler ekliydi bunlarla başa çıkamazdım başka türlü

  Cevapla
 6. Uzun zamandır hesabımı silmeye çalışıyordum fakat bir türlü başarılı olamıyordum. Vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda hesabımı kolaylıkla silmeme yardımcı oldu. Teşekkürler.

  Cevapla
 7. Hesabımı sildim sonunda! Şükürler olsun. Bu hesap silme işini neden kolayca halletmiyorlar anlamış değilim. Hesap silme linkini paylaştığınız için teşekkür ederim.

  Cevapla

Yorum yapın