YouTube Kanalı Nasıl Silinir ?

Bir çok sosyal medya hesabını kapatma, kalıcı olarak silme işleminden sonra ise söz konusu YouTube hesaplarına da gelmiş bulunmaktadır. Gel gelelim YouTube Kanal Silme İşlemi Nasıl Olur ?

 

Her geçen gün çeşitlenen internet dünyasında da YouTube Kanalımızı neden kapatmak isteriz ki ? Tabi tamamen bu soru kişisel olup içinde yer aldığımız duruma göre şekillenmektedir. Kimimiz içerik üretip paylaşır iken kimimizin de adınıza açılmış bir hesabı muhakkak ki bulunmaktadır. Gel gelelim sorun YouTube Hesap Silme işleminde dir. Endişelenmeyin açması kadar kapatması da kolay canım ?.

 

YouTube ‘da dilerseniz videolarınızı silebileceğiniz gibi dilerseniz de kanalınızı tamamen silme seçeneğini bizlere sunmuş bulunmaktadır. YouTube kanalınızı silmek sizlere videolarınızı, oynatma listelerini ve geçmişinize dair olmak üzere tüm sizlere dair tüm içerikleri kalıcı olarak siler. Ne yazık ki şuanda mobil olarak Kanal Silme işlemi mevcut değildir.

 

 

YouTube Kanalı Nasıl Silinir ?

YouTube kanalınızı silmek için yapacağımız işlem basamakları şöyle sıralanmaktadır :

 

 • Eğer bir çok kanalımız var ise hangisini silmek istiyor iseniz o kanalı YouTube üzerinde açık bulundurun.
 • Daha sonrasında alıntıda vermiş olduğum linke tıklayarak kanalınızı silme bağlantısına tıklayınız.

  YouTube Kanal Silme Linki

 • Yukarıda ki bağlantıya tıkladığınızda karşınıza açılan pencereden en aşağıya gelerek “Kanalı Sil” butonuna tıklayınız.
 • Kanalı Sil butonuna tıkladıktan sonrasında ise bizi başka bir sayfaya göndererek karşımıza iki seçenek gelecektir. Bunlar : “Kanalımı gizlemek istiyorum” ve “İçeriğimi kalıcı olarak silmek istiyorum” dur.
 • “İçeriğimi kalıcı olarak silmek istiyorum” a bir kez tıkladığımızda aşağı doğru bir sayfa açılacaktır.
 • Burada ki kutucuklara onay verdikten sonra “İçeriğimi sil” e tıklayınız.
 • Bu butona tıkladıktan sonrasında ise sizden onaylamak için e-mail adresinizi girmenizi isteyecektir. E-mail adresinizi girip “İçeriğimi sil” adlı butona basınız.

 

Bu butona bastıktan sonrasında ise YouTube Kanalı Silme işlemini başarı ile gerçekleştirmiş bulundunuz. Dilersenizde videolu anlatımımız dan yararlanabilirsiniz.

 

Eğer ki Youtube izlenme hizmetleri ihtiyacınız varsa en kaliteli hizmeti SadeceOn’dan alabilirsiniz. Videonuzun linkini ileterek kolayca dilediğiniz kadar izlenme sayısına sahip olabilirsiniz. Kanalınız için abone, beğeni, reklam gibi her türlü hizmeti SadeceOn’da bulabilirsiniz. Youtube kanalınızı ve videolarınızı daha fazla insana ulaştırmak için yüksek kalitede izlenme satın alma fırsatını kaçırmayın. Güvenli alışverişin keyfini SadeceOn’da çıkarın!

 

Artık bu sayede yüklediğiniz videolar az kişiye ulaşmak yerine ve izlenme sayısından memnun kalmadığınız durumda böyle hizmetler satın alarak yüklemiş olduğunuz videoların daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.


] }

“YouTube Kanalı Nasıl Silinir ?” üzerine 13 yorum

 1. Merhaba verdiğiniz linki tıkladım hesap sil falan yazmıyor oturum açın hesap açın diyor ben kanalı nasıl sılcem lütfen yardımcı olun. Bı yeri yanlışlıkla tıkladım kanal kendılınden açıldı kanal ne demek oluyor TM anlamıyla lütfen yardımcı olun.

  Cevapla
  • Açılan sayfada en altta kanal sil seçeneği var.
   Bir yeri yanlış tıklamadınız eğer bir google hesabınız varsa ve youtube giriyorsanız bu hesaba bağlı bir de youtube kanalı olıuyor.
   Hesabınıza bağlı youtube kanallarını verilen linkten açılan sayfada en altta kanal sil seçeneği var oradan silebilirsiniz.

   Cevapla
 2. Özellikle Youtube’nin parasal sonu geliyorken bence kanal silmeyi öğrenmek iyi olacak. O yüzden dikkatli okunmalı 😀

  Cevapla
 3. Benimde birçok youtube kanalım var fakat bazıalrını cidden elden çıkarmak istiyordum bu makale çok işime yaradı 3 adet youtube kanalımı kalıcı olarak sildim teşekkürler.

  Cevapla

Yorum yapın