Windows 10 Kullanıcı Hesabı Nasıl Oluşturulur ?

Eski sürümlerine oranla bir çok özelliği bulunan ve bir çok fark yaratan arayüzü eski sürümlerinde alışmış olduğumuz menü yer ve yapacağımız ayarları ne yazık ki hemen hemen bulamamaktayız. Bu yüzden ise yapacağımız işlemi yada ayarı ne yazık ki hemen bulamamamıza olanak sağlamaktadır.

 

Bunlardan biride Windows 10 Kullanıcı Hesabı Oluşturma ‘dır. Ayarlar menüsünde yapılan değişiklikler sonucu Windows 10 Kullanıcı Hesabı oluşturma işlemini yapamamaktayız.

 

Sorun şudur ki sadece eski sürümlerine oranla Windows 10 Kullanıcı Ekleme işlemi direk kullanıcı ismi yazıp geçmekten ibaret değildir. Yapılan değişiklikler sonucu dilerseniz e-posta dilerseniz mail adresi ile kullanıcı oluştura bilmektesiniz. Ben bunlarla yapmak istemiyorum derseniz de Windows bizlere eski sürümlerinde olduğu gibi kullanıcı adı girerek hesap oluşturmamıza izin vermektedir.

 

Gel gelelim biz Windows 10 Kullanıcı Hesap Oluşturma işlemini nasıl yapacağız ?

 

 

Windows 10 Kullanıcı Hesabı Nasıl Oluşturulur ?

 

Yapmamız gereken işlemleri basamaklar halinde sıralayacak olur isek :

 

  • Başlat Menüsü” nden “Ayarlar” a tıklıyoruz.
  • Karşımıza açılan pencerede “Hesaplar” ı ikonunu seçiyoruz.
  • Hesaplar ikonuna tıkladıktan sonrasında ise karşımıza gelen ekrandan sol tarafta bulunan “Aile & diğer kişiler” adlı butona tıklıyoruz.
  • Tıkladıktan sonrasında ise “Diğer kişiler” başlık altında “Bu bilgisayara başka birini ekle” metnine tıklıyoruz.
  • Karşımıza gelecek olan ekran bizden o kişiyi telefon numarası yada mail adresiyle eklemek istemektedir. Eğer bu seçenekler ile eklemek istemiyor iseniz “Bu kişinin oturum açma bilgilerine sahip değilim” adlı metne tıklayınız.
  • Bu sefer karşımıza gelecek ekran ise yeni bir mail adresi oluşturmamız yönündedir. Eğer mail adresi oluşturmadan kullanıcı eklemek istiyor iseniz yapmanız gereken tekrardan en altta bulunan “Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı ekleyin” adlı metne basmaktır.
  • Sonrasında ise “Kullanıcı Adı” girerek yeni bir kullanıcı oluşturmuş oldunuz.

 

Eğer birde bu işlem basamaklarını görebilmek adına sizler için hazırlamış olduğumuz videolu eğitimimizden seyredebilirsiniz ☺️.


] }

Yorum yapın