Steam Neşe Jetonu Nasıl Kullanılır? (Özellikleri)

Steam neşe jetonu, ile çoklu oyunculu bilgisayar oyunları oynamak mümkündür. Steam Valve Corporation şirketi tarafından tasarlanmış, çok oyunculu bir dijital iletişim platformudur. Steam birçok oyun için altyapı sunan bir oyun sağlayıcıdır. İnternet üzerinden bir dijital dağıtım platformu olup bilgisayara çevrimiçi oyun indirebilmektedir. Korsan bilgisayar oyunlarının önüne geçmek için Steam platformuna birçok oyun şirketi oyunlarını yüklemektedir. Steam neşe jetonları ile platformda oyun satın alınabilir. Jetonlar birçok oyun tarafından kullanılmaktadır. Ayrıca jetonlar ile rozet alarak seviye yükseltilebilir.

Steam Neşe Jetonları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Steam neşe jetonları hakkında bilinmesi gerekenler;

  • Jetonlar başka hesaba aktarılmaz,
  • Bir etkinlik için alınan jetonlar başka etkinlikler için kullanılmaz,
  • Jetonlar paraya dönüştürülmez,
  • Steam’a yüklenen paralar ile veya satın alımlarında belli bir miktar jeton kazanılabilir,
  • Steam’a hali hazırda yüklü bakiyeler ile alımlarda jeton kazanılmaz,
  • Jetonlarla alınacak bir öge takas edilemiyor,
  • Ayrıca jetonlarla alınacak bir öge takas edilemiyor,
  • Rozet işlemek için jeton kullanılabilir.

İNCELEYEBİLİRSİNİZ: Epic Games Kupon Nasıl Kullanılır?

Steam Platformunun Neşe Jetonu Özelliği Nedir?

Steam platformunun özelliklerinden olan neşe jetonları, para ile alınmaktadır. Steam platformunda para birim satın alındığında neşe jetonu verilmektedir. Steam platformunda özel etkinliklerde neşe jetonu birimi harcanabilmektedir. Günlük görevler yaparak neşe jetonu edinmek mümkündür. Sürekli olarak oyun almak istemeyen kullanıcılar günlük görevlerle neşe jetonu kazanabilir. Steam platformunda her 1 TL’lik harcamalarda 18 adet neşe jetonu verilmektedir.

steam nese jetonlari

Steam Platformunda Neşe Jetonu Nasıl Kazanılır?

Steam platformunda neşe jetonu kazanmak için, indirime girmiş video oyunları satın alınabilmektedir. İndirimde olmayan oyunlardan satın alındığı takdirde, var olan jeton birimlerinden satın alma işlemleri yapılamamaktadır. Etkinliklerde, etkinlik başladıktan sonra katılarak geçmiş etkinlik günlerine ait tüm görevler alınabilir. Günlük görevler kolay olduğu için her görev başına 100 adet neşe jetonu alınabilmektedir.

Steam platformunda, toplu mesajlaşma odaları, deneysel özellikler, 3 adet video oyununun istek listesi, canlı yayın izlemek gibi görevler bulunmaktadır. Görevler basit olup tüm görevler yerine getirildiğinde 2000 adet neşe jetonu kazanılabilir. Neşe jetonları platformdaki mağazalarda harcanabilmektedir. Jetonların karşılığında mağazalardan indirim kuponu alınabilmektedir. Ayrıca jetonlar ile platformda özel bir profil yapılabilir. Mağazalarda, özel ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler mağazadan mağazaya değişmektedir. Mağaza ürünlerinde sohbet odasında efektler, çıkartmalar ve simgeler oluşmaktadır. Mağazalar belli dönemlerde güncellenerek yeni ürünler gelmektedir. Kullanıcı jetonu olduğu sürece mağazaların sunduğu ürünlerden satın alarak profilini yenileyebilmektedir.

Steam platformunda satın alınan oyunlar hediye olarak satın alınıp, hesaba eklendiğinde ürünü farklı bir kullanıcıya satma imkanı bulunmaktadır. Bunun için satış yapılacak olan eşyanın mutlaka bölgesi seçilmelidir. Bu durumda seçilen bölgeye ait bir kullanıcı ürünü alırsa, ürünü kullanamaz. Ürünleri hediye olarak satmak istenirse, satış butonu ile ürünler hediye edilebilir.

 


] }

Yorum yapın