Tinder Nedir, Nasıl Kullanılır? (Özellikleri)

Tinder, en basit tanımı ile arkadaşlık uygulamasıdır. Uygulamanın web sürümü de bulunmaktadır. Sosyalleşmek isteyen herkesin kullandığı bir platformdur. Bu sayede bir kişi isterse birçok arkadaş edinerek sohbet edip tanışma imkanı sağlıyor. Uygulamanın birçok kullanıcısı bulunmaktadır. Uygulamada herkes kendine uygun olan ve konuşmak istediği kişiyi seçmekte özgür tutuluyor. Seçilen kişinin de karşı tarafı beğenmesi gerekiyor. İki tarafta sohbet etmek isterse sohbet ekranı açılabiliyor. Aksi takdirde sohbet etmek imkansız hale geliyor. Böylece Tinder’da istenilmeyen kişi tarafından rahatsızlık yaratacak ortamlara girilmiyor.

Tinder Uygulamasının Ne İşe Yarar?

Tinder uygulaması, ile birçok kullanıcı istediği kişi ile sohbet imkanına sahip olabilmektedir. Gelişen teknoloji ile farklı mekanlardan arkadaş edinebilir ve farklı sohbetler kurarak hem bilgi sahibi olunabilir hem de sosyalleşilir. Bu durumda kişi çok merak ettiği bir yerin özelliklerini veya kültürünü bizzat o bölgeye ait kişi tarafından öğrenebilir. Sosyal anlama gelişme sağlayan bu uygulama sayesinde arkadaşlıklar dostluklara dönüşebilir.

tinder nasil kullanilir

Tinder Uygulamasının Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Tinder uygulamasının kullanıcılarına sunduğu özellikler;

 • Sohbet etmek için istenilen kişi seçilebilir.
 • Sohbette seçilen kişinin, seçen kişiyle sohbet etmek istemesi halinde sohbet başlar.
 • Fotoğraf yüklemesi yaparak, sohbet için seçilen kişilerden olunabilir.
 • Kişiler fotoğraflara bakarak sohbet etmek istediği kişiyi seçtiği için, fotoğraf yüklemesi yapmak sohbet için önemlidir.
 • Beğenilmeyen profiller atlanabilir.
 • Kişi kayıt olurken yeni bir hesap açmak yerine, Facebook hesabı ile kayıt imkanına sahiptir.
 • Facebook ile açılan oturumlarda profil bilgileri otomatik olarak doldurulur.
 • Yeni üyelik ile uğraşmak istemeyenler için Facebook ile giriş yapmak daha kolaydır.
 • Hesaba kayıt sırasında İnstagram hesabı da kullanılabilir.
 • Uygulamada yeni üyelik açıp fotoğraf yüklemek ile uğraşmak istemeyenler için girişte İnstagram ile giriş yapılabilmektedir.
 • Uygulama içi satın alımlar yer almaktadır.
 • Uygulamaya ilerleyen zamanlarda video koyma özelliği de geleceği duyurulmuştur.

Tinder Uygulaması Nasıl İndirilir?

Tinder uygulaması indirmek için, işletim sistemine göre olan store’da uygulamanın adı yazılarak aratma işlemi yapılmaktadır. Tinder uygualaması İOS ve Android kullanıcıları için, İOS için App Store, Android için Google Play Store’dan indirilebilir.

Tinder Uygulaması İle Yapılacaklar

Tinder uygualaması ile yapılacak sohbetler kişilere sosyalleşmeyi sağlamaktadır. Kişiler beğendiği insanlarla tanışıp arkadaş olmaktadır. Bu sohbetlerde kimileri aradığı aşkı bulur, kimileri dostluklar kurar. Uygulama lokasyona göre çalıştığı için, kişinin lokasyonuna uygun üyeler ile eşleşme sağlanabilir. Eşleşme yapmak için kişiler uygulamada bulunan kilometre imlecini değiştirebilirler. Böylece belli bir kilometreye kadar çevrelerinde kimlerin Tinder uygulaması kullandığını görebilirler. Kişiler ilgili kilometre seçimini yaptıktan sonra beğendikleri kişiler ile sohbet etmeye başlarlar. Sohbet etmek istediği kişi, sohbete davet eden kişi beğenmelidir. Bu durumda eşleşme sağlanarak kişiler sohbetlerine başlamaktadır. Sohbet etmek istenilmediği takdirde kişiler arasında bir sohbet başlamaz.


] }

Yorum yapın