Tanıtım Yazısı Nedir, Ne İşe Yarar ?

Tanıtım yazıları internet ortamındaki birçok platformda, internet siteniz, hizmetleriniz, ürünleriniz ile ilgili tanıtıcı, fikir değiştirici ve bilgilendirici metinlerdir. İnternet üzerinde tanıtım yazıları bunların yanı sıra arama motorunda aranabilirliğinizi arttıran, sitenizi arama motorunda üst sıralara taşıyan yazılardır.

 

Sitenin aranabilirliğini yükseltmek için belirli anahtar kelimeler ya da link çıkışları tanıtım yazılarında kullanılabilmektedir. Bunların yanı sıra tanıtım yazılarının özgün içeriğe sahip olması gerekmektedir. Sizin ya da işinizin tanıtıldığı kaliteli ve akılda kalıcı reklam şekillerinden birisi de tanıtım yazılarıdır.

 

Tanıtım yazılarında kullanılan anahtar kelimeler, SEO amaçlı kullanılmaktadır. SEO uyumlu tanıtım yazıları sizi Google’da en üst sıralara taşıyabilmektedir. Tanıtım yazıları akıcı, net ve anlaşılır olmalıdır. Başlık ve alt başlıklar halinde yazıldığı zaman okuyucuyu boğmayan, daha akıcı bir şekle bürünebilmektedir.

 

 

Tanıtım Yazısını Nerede Yayınlanır ?

Tanıtım yazıları her yerde yayınlanabilmektedir. Ancak doğru web sitelerinde yayınlamak daha önemlidir. Paylaşacağınız tanıtım yazısının tıklanma oranı yüksek internet sitelerinde veya bloglarda yayınlanması daha iyi bir reklam sağlayacaktır.

Ayrıca tanıtım yazısının yayınlandığı sitenin tanıtımınız ile alakadar olması da daha mantıklıdır. Yemek tariflerinin olduğu bir sitede teknoloji hakkında bir tanıtım yazısı yayınlanmasının pek kazancı olmayacaktır. Bunların yanı sıra kendi web siteleriniz içinde hizmetleriniz ve benzeri konularda tanıtım yazısı yayınlayabilirsiniz. Web sitenize giren birisi böylece sitenizden işiniz ile ilgili bilgi alabilir.

 

 

Tanıtım Yazıları Ne İşe Yarar ?

Özgün içerik, anahtar kelimeler, link çıkışı gibi durumları tanıtım yazılarında sağlayarak web sitenizi arama motorunda en üst sıraya taşıyabilmektesiniz. Bu da sizin tanınabilirliğinizi daha çok arttıran bir reklam biçimidir.
İşinizle ilgili ya da verdiğiniz bilgilendirici içeriklerle ilgili web siteniz daha çok tıklama alır. Bu şekilde müşteri ya da okuyucuları çekerek daha kazançlı olabilirsiniz. SEO uyumlu tanıtım yazılarınız sayesinde siteniz üst sıralarda yer aldığında oturduğunuz yerden daha fazla müşteri edinebilmektesiniz.


] }

Yorum yapın