Teknolojik Alanda En Gelişmiş Ülkeler

Teknolojik Alanda En Gelişmiş Ülkeler

Teknoloji birçok insan için vazgeçilmez bir unsur olmuştur. Özellikle bazı ülkeler bu konuda çok ileriye gitmiştir. Bazı ülkeler diğer ülkelere göre muhteşem bir alt yapıya sahiptir. İşte en iyi teknolojik alt yapıya sahip olan ülkeler.

 

ABD

Dünyanın en çok teknoloji firması olan ülkedir. 350 milyon nüfusa sahip olan bu ülke teknoloji denilince akla ilk gelen ülke olarak listenin başında yer almaktadır. Geliştirmiş olduğu askeri ve teknolojik alt yapılar ile teknoloji alanında yapılan çalışmalara destek olmakla beraber büyük yatırımlar yaparak listenin başında kalmaya devam etmektedir.

 

Güney Kore

Özellikle sağlamlık ve hız denilince akla ilk gelen ülke olarak karşımıza çıkmaktadır. Altyapı bakımından ABD kadar gelişmese de son zamanlarda büyük başarılara imza atmaktadır. Her ne kadar Kuzey Kore ile arasında siyasi sorunlar olsa da devlet alt yapıya gereken yatırımı yapmaktadır ve teknoloji şirketlerinin rahat bir şekilde başarılı işlere imza atması için elinden geleni yapmaktadır.

 

Çin

Dünyanın en kalabalık ülkesidir Çin Halk Cumhuriyeti. Özellikle de teknoloji şirketlerine sağlamış olduğu imkanlar ile ismini tüm dünyaya duyurmuştur. Teknolojik alt yapısı sağlam olan en kalabalık ülkedir. Xiaomi gibi birçok teknoloji şirketine ev sahipliği yapmaktadır.

 

Japonya

Tasarlamış olduğu robotlar, yapmış olduğu özel yazılımlar ile tanınmaktadır. Teknolojik olarak ABD’ye göre daha kötü bir alt yapıya sahip olsa da son zamanlarda kendini geliştirmeye devam etmektedir. Özellikle de robot teknolojisi ile gelişmeler kaydetmektedir. Bunun yanı sıra uzay sektörüne de imza atan Japonya her geçen gün alt yapısını sağlamlaştırmaya devam etmektedir.

 

Cin Robot Uretimi 300x169
Japonya robot üretimi yapan ülkeler arasında adından en çok söz ettiren ve en başarılı ülke olarak göz önüne çıkmaktadır.

 

İngiltere

Dünyanın en eski ve en köklü devletlerinden birisidir İngiltere. İki büyük dünya savaşı atlatmasına rağmen birçok yazılımcı ve iş adamının tercih ettiği ülkelerden birisidir. Bunun yanı sıra çok gelişmiş bir alt yapıya sahiptir. Özellikle teknoloji firmaları için kaliteli bir alt yapı hizmeti sunmaktadır.

 

Kanada

Daha önceleri sömürge olan bu ülke kendini her geçen gün geliştirmeye devam etmektedir. Eğitim açısından dünyanın en değerli ülkelerinden birisi olmakla beraber geliştirmiş olduğu teknolojik alt yapı ile de bilinmektedir. Birçok teknoloji firmasına ev sahipliği yapan Kanada alt yapı bakımından ABD’nin rakibi olarak görülmektedir.

 

Almanya

İngiltere gibi iki dünya savaşını atlatan bir ülkedir. Üstelik yapmış olduğu iki dünya savaşını da kaybetmiştir. Ancak çok kısa bir sürede toparlanmış ve en çok göç alan ülkelerden birisi haline gelmiştir. Geliştirmiş olduğu teknolojik alt yapısı sayesinde birçok ünlü firmaya ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar Siemens, SAP gibi ünlü firmalardır. Bunlar haricinde binlerce şirkete de ev sahipliği yapmaktadır.

Bunlar haricinde alt yapısı gelişmiş birçok ülke bulunmaktadır. Türkiye bu ülkelere göre daha az gelişmiş alt yapıya sahiptir.


] }

Yorum yapın