Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram hesabının onaylamış bir hesap olması, hesabın sahibinin gerçek olduğu veya hayran hesabı olduğunu belirtir. Hesaplar sık takipte olmasa da mavi onay işareti kurallar çiğnendiği takdirde kaldırabilir.

 

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Bu işareti almak çok kolay değildir. Çünkü Instagram da hesap doğrulama sayfası yoktur.

Doğrulanmış hesap rozeti,  tanınmış kişileri, ünlüleri ve markaları bulma konusunda kolaylık sağlar.

 

Instagram Mavi Tik 300x169

 

Yani Instagram hesabında yalnızca popüler olanlar, ünlüler ve markalar için onay alabilir. Takipçi sayısı on bin üstünle olsa dahi tanınmış bir hesap değil ise mavi tik alamayabilir. Takipçi sayısı yalnızca 135 Kraft Dressing  ise istisna olarak mavi tik almıştır.

Hesap onayı için; Instagram haricinde profil oluşturulur. Bu sayfa üzerinden asıl hesabın bağlantısı paylaşılır. Instagram da taklit edilebilir olunmalıdır. Çünkü bu kişiler daha kolay mavi tik alabilir. Herhangi bir marka için tanınmış olmak mavi tik alabilmek için yeterlidir. Hesabın sürekli aktif olmalıdır. Şüpheli davranışlardan kaçınılmalı ve sahte takipçi satın alınmamalıdır. Mavi tik alabilmek için en iyi yöntem dijital ajansla çalışmaktır. Bu sayede daha hızlı tanınmış olunacağı için süreç hızlandırılmış olur.

 

“Instagram Mavi Tik” Başvurusu

 “Instagram Mavi Tik” Başvurusu yapabilmek için ayarlar seçeneğinden “Doğrulama Talebi’’ tıklanır. Kullanıcı ismi, isim ve soy isim, hesap ismi, instagram hesabını açma nedeni gibi boşluklar doldurulur. Fotoğraf ekleme bölümüne ise nüfus cüzdanı fotoğrafı veya işletmenin vergi levhası fotoğrafı eklenir. Başvuru sonrasında bildirim ile kabul edilip edilmediği haber veriliyor.

 

Instagram “Mavi Tik” Hilesi

Instagram için mavi tik almak zor olduğundan dolayı, bu konu da bazı kuruluşlar hizmet vermeye başlamış olsa da hesabın onaylatma işlemini kolaylaştıran bu yollar yeni güncelleme ile yapılmış olan bütün hileler ortadan kaldırılarak belirsizlik yok edilir.

 

“Mavi Tik” Emojisi

 

59fe01249a9f74eda466d5e79d5d4aec

 

Mavi tik emoji değildir. Hesabın doğrulanmış rozetidir. Bir ünlü, popüler kişi veya şirket hesabında bulunan rozet hesabın resmi olduğunu belirtir. Çoğu sosyal medya da bu rozet sistemi vardır.

 

Hesapta Kullanılan Kelimeler Tutarlı Olmalıdır

Instagram hesabında paylaşılan görseller de kullanılan fontlar tutarlı olmalıdır. Kişi kendisine özgü kimlik oluşturmalıdır.

 


] }

“Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?” üzerine 6 yorum

Yorum yapın