Telefondan Telefona Uygulama Nasıl Gönderilir ?

Dünyada en çok kullanılan iki işletim sistemi olan Android ve IOS işletim sistemlerinde programları, uygulamaları Google Play ve Apple Store`dan elde edebiliyoruz.

 

Aradığına ulaşabilme açısından baktığımızda Android işletim sistemine ait telefonlar, IOS`a göre bir adım önde gibi duruyor. Bu durum IOS tarafından bakıldığında ise, Apple Store`da zararlı bir yazılım görmek mümkün değil diye açıklanıyor.

 

Android işlemcili bir telefonda oluşturulan bir dosya, uygulama vs. IOS işlemci telefona gönderebilmeniz mümkün mü ? Evet, bu SHAREit programı ile mümkün. Fakat Android`den IOS`a gönderdiğiniz veya tam tersi bir işlemde yolladığınız uygulama çalışmayacaktır. Uygulama uzantısını gönderdiğiniz işletim sistemine uygun olması gerekmektedir.

 

SHAREit Nasıl Çalışır ?

Telefonlar, WiFi veya bluetooth ile birbirine bağlanacağından, aynı ortamda olmaları gerekiyor.

Programımızı açtığımızda aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü geliyor karşımıza.

 

SHAREit Ekran Goruntusu 300x282

 

Buradan yapmak istediğimiz işlemi seçiyoruz. Gönderici isek “Gönder”, alıcı isek “Al” butonuna basmamız gerekiyor.

Gönder butonuna bastığımızda, göndereceğimiz şeyi seçeceğimiz ekran karşımıza geliyor ve seçimi yaparak devam butonuna basıyoruz.

 

Dosya Secimi Yapma 175x300

 

Dosyalarımızın seçimini tamamladıktan sonra gelen ekranda, alıcı telefonun “Al” butonuna basıp hazır bir şekilde bekliyor olmalı.

 

Alici Arama Ekrani 216x300

 

Bu işlemleri tamamladıktan sonra, ekranda çıkan kullanıcıyı seçiyoruz ve işlemimizi tamamlıyoruz.

Önemli Notlar

  • iPhone telefondan iPhone telefona gönderim yapıyorsanız direkt göndereceğiniz telefon arama ekranında gözükecektir.
  • iPhone telefondan Android işletim sistemli telefona gönderim yapacaksanız, öncelikle programın ayarlarınıza erişimine izin vermeniz gerekiyor.
  • Erişim izninin ardından, Android telefonunuz otomatik olarak kişisel erişim noktasını açıyor ve ağ adı, varsa şifresi ekranda yazıyor. Ardından diğer telefonunuzla bu ağa bağlandığınızda otomatik olarak diğer telefonu göreceksiniz.

] }

“Telefondan Telefona Uygulama Nasıl Gönderilir ?” üzerine 6 yorum

Yorum yapın