Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

Telegram hesap silme bu uygulamadan sıkılanların başvurabileceği bir yoldu. Peki telegram silme nasıl yapılır? Hep birlikte uygulayalım.

Telegram WhatsApp uygulamasına benzer ve çoklu platform desteği olan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Programı kodlayan kişi Pavel Durov isminde Rus bir yazılımcıdır. WhatsApp’a oranla daha fazla özelliği bulunmasına karşın ne olursa olsun WhatsApp programı kadar kullanıcı sayısına ulaşamamıştır.

Gel gelelim ki WhatsApp yerine denemek amaçlı açılan bu uygulamadan zamanlar içinde sıkılabilir ve bir daha hiç kullanmamak isteyebiliriz. Bu durumda ise yapmamız gereken işlem telegram hesap silme işlemi olacaktır.

telegram silme
telegram hesabı silme

Telegram Hesap Silme:

Anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan ve içindeki farklı özellikleriyle öne çıkan program Telegramı silmek istediğimizde uygulamanın ayarlarına girerek yapamıyoruz. Bunun için ise bizim bir Telegram hesap silme link‘ine ihtiyacımız olacaktır. Diğer bir çok sosyal medya hesabı da bu linkler sayesinde kullanıcıların hesaplarını silmesine olanak sağlamaktadır.

https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

Yukarıda vermiş olduğum linke tıklayarak Telegram uygulamasına ait bir sayfaya erişeceksiniz. Bu sayfada sizden telefon numaranızı girmeniz istenecek. Telegram hesabınız kapalı durumundayken mesajlarınız, gruplarınız ve kişileriniz kesin olarak kaldırılacaktır. Ta ki siz aynı numara ile yeniden kayıt olana kadar.

Telegram hesap silme işlemi için:

 • Yukarıda vermiş olduğum linke tıklayın.
 • Ardından karşınıza açılan uygulamada ki “Your Phone Number” yerine kendi numaranızı girin.
 • Daha sonrasında “Next” butonuna basın.
 • Ardından Telegram hesabınızın açık olduğu cihaza kod gelecektir. Gelen kodu “Confirmation code” kısmına yapıştırın.
 • Ardından “Sign In” butonuna basın.
 • Daha sonrasında “Delete Your Account” sayfası karşınıza çıkacaktır, buradaki gerekli alanları ve hesabı silme nedeninizi yazarak “Done” butonuna basınız.

Böylece Telegram hesabını kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz. Bundan sonra ise ancak yeniden kayıt olana kadar kendi numaranız ve kullanıcı adınız ile giriş yapamazsınız. Hesabı sildikten sonra bütün konuşmalarınız bir daha erişilemeyecek şekilde silinir.

Telegram Gruptan Nasıl Çıkılır?

Telegram silme yerine bazen sadece gruplardan sıkıldığımızı farkederiz. Ancak gruplardan nasıl çıkacağımızı bilmediğimizden uygulamayı komple kaldırırız. Telegram sil‘meden önce bir de telegram gruplarından ve telegram kanallarından çıkmayı deneyebilirsiniz.

Telegram gruptan çıkmak için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz:

Telegram Gruptan Nasıl Çıkılır?

 


Sıkça Sorulan Sorular

Bunun için ise bizim bir Telegram hesap silme link'ine ihtiyacımız olacaktır. Diğer bir çok sosyal medya hesabı da bu linkler sayesinde kullanıcıların hesaplarını silmesine olanak sağlamaktadır.https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

“Telegram Hesabı Nasıl Silinir?” üzerine 14 yorum

 1. Gerçekten bilgilendirici bir içerik olmuş. Anlattıklarınızı eksiksiz olarak yerine getirdim ve telegram hesabımdan sonunda kurtuldum. Her ne kadar profesyonel olarak tasarlanmış bir uygulama olsa da ne yazık ki WhatsApp uygulamasının yerini tutmuyor. Bunların yanı sıra gerçekten KVKK konusunda problemler yaşatacağını düşünüyorum. Bu uygulamayı kullanmak isteyen arkadaşların dikkatli olmasını öneririm.

  Cevapla
 2. Telegram çok güzel bir uygulama lakin silmek gerektiğinde telegram nasıl silinir sorusunun cevabını bulmak gerekiyor. Bunun için teşekkürler.

  Cevapla

Yorum yapın