Kapat
Telegram Delete Account
Android 114.469 4

Telegram Hesabı Nasıl Silinir ?

Telegram WhatsApp uygulamasına benzer ve çoklu platform desteği olan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Programı kodlayan kişi Pavel Durov isminde Rus bir yazılımcıdır. WhatsApp’a oranla daha fazla özelliği bulunmasına karşın ne olursa olsun WhatsApp programı kadar kullanıcı sayısına ulaşamamıştır.

Gel gelelim ki WhatsApp yerine denemek amaçlı açılan bu uygulamadan zamanlar içinde sıkılabilir ve bir daha hiç kullanmamak isteyebiliriz. Bu durumda ise yapmamız gereken işlem telegram hesap silme işlemi olacaktır.

 

Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

Anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan ve içindeki farklı özellikleriyle öne çıkan program Telegramı silmek istediğimizde uygulamanın ayarlarına girerek yapamıyoruz. Bunun için ise bizim bir Telegram hesap silme link‘ine ihtiyacımız olacaktır. Diğer bir çok sosyal medya hesabı da bu linkler sayesinde kullanıcıların hesaplarını silmesine olanak sağlamaktadır.

https://my.telegram.org/auth?to=deactivate

 

Yukarıda vermiş olduğum linke tıklayarak Telegram uygulamasına ait bir sayfaya erişeceksiniz. Bu sayfada sizden telefon numaranızı girmeniz istenecek. Telegram hesabınız kapalı durumundayken mesajlarınız, gruplarınız ve kişileriniz kesin olarak kaldırılacaktır. Ta ki siz aynı numara ile yeniden kayıt olana kadar.

 

Telegram hesap silme işlemi için:

 • Yukarıda vermiş olduğum linke tıklayın.
 • Ardından karşınıza açılan uygulamada ki “Your Phone Number” yerine kendi numaranızı girin.
 • Daha sonrasında “Next” butonuna basın.
 • Ardından Telegram hesabınızın açık olduğu cihaza kod gelecektir. Gelen kodu “Confirmation code” kısmına yapıştırın.
 • Ardından “Sign In” butonuna basın.
 • Daha sonrasında “Delete Your Account” sayfası karşınıza çıkacaktır, buradaki gerekli alanları ve hesabı silme nedeninizi yazarak “Done” butonuna basınız.

 

Böylece Telegram hesabını kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz. Bundan sonra ise ancak yeniden kayıt olana kadar kendi numaranız ve kullanıcı adınız ile giriş yapamazsınız. Hesabı sildikten sonra bütün konuşmalarınız bir daha erişilemeyecek şekilde silinir.

Arama Terimleri:

telegram nasil silinir, telegram silme, telwgram sil, telegram hesap silme, telegram silme link

“Telegram Hesabı Nasıl Silinir ?” üzerine 4 yorum

 1. Sibel dedi ki:

  Cok teşekkürler

 2. Ali dedi ki:

  Teşekkür ederim.

 3. Merve dedi ki:

  Anlattığınız gibi yaptım ve oldu. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir