VirtualBox Bilgisayara Android Kurmak

Bilgisayarınıza ek bir uygulama sayesinde Android işletim sistemi yada aklınıza gelebilecek işletim sistemlerini kurarak ek uygulamalara tek bir bilgisayar üzerinden erişebilirsiniz.

 

Kimimiz bilgisayarımızda Android işletim sistemini ikinci olarak çalıştırmamızın bir amacıda oyunlara yapılan hilelerden dolayıdır. Buda genç kitlenin bilgisayarına Virtual Box ile Android Kurma sının sebeplerindendir.

 

Kurmuş olacağınız Android işletim sistemi telefon, akıllı cihazlarımızda kullandığımız işletim sisteminden hiç bir farkı bulunmamaktadır. Hatta ve hatta sadece Android İşletim sistemi değilde bunların yanında alternatif olarak Linux, isterseniz Windows Vista ya da Windows’un çeşitli sürümlerini ve tabi ki Mac bilgisayarlardaki işletim sistemini kurarak faydalanabilirsiniz.

 

Virtual Box kolay kullanımı ve açık kaynak kodlu olması ile göze çarpıyor. VirtualBox bilgisayarınıza ikinci bir işletim sistemini çalıştırmaya yarar. Program yapımcıları tarafından uyumluluk testi için, herhangi bir bilgisayar kullanıcı tarafından yazılım test etmek için, benim gibi sürekli program kurup kaldıranlar için ise sistemini şişirmemek için sanal ve farklı bir işletim sistemi kurmaya yarıyor. İşletim sisteminin kullanacağı donanım miktarını (harddisk, ram vb..) kurulum sırasında kendiniz ayarlayabilirsiniz.

 

Bu eski videomda ise VirtualBox adlı programın kurulumu gerçekleştirip bu programın içine Android İşletim Sistemini kuruyoruz. Gerçek bir Android deneyimi yaşayacağınıza sizde emin olabilirsiniz ?.

 

BlueStacks’tan daha iyi olan bu uygulamaya Android ‘in hangi sürümleri geldiğini kendi internet sitesine ulaşarak takip edebilirsiniz.

 

Virtual Box ‘u İndirme Sitemiz Üzerinden İndirmek İçin Tıklayınız : Virtual Box İndir


] }

“VirtualBox Bilgisayara Android Kurmak” üzerine 6 yorum

  1. İnstall androidi seçiyorum siyah ekranda yazılarak geliyor ve reset atıyor kapanıyor-açılıyor? Yardım edin lütfen

    Cevapla

Yorum yapın