Siteye Google Haritası Ekleme

Bir kuruluş,  işletme yada şirket web sitesi sahib iseniz sitenize Google Harita yı eklemek isteyebilirsiniz. Sitenize Google Haritası Ekleme ziyaretçilerinize güven verme açısından gereklidir de. Hangi içerik yönetim sistemini kullandığınız fark etmeksizin siz Google Maps ‘ten alacağınız HTML kod sayesinde sitenizde ki istediğiniz bölümüne rahatlıkla haritanızı ekleyebilirsiniz.

 

Bu yazıyı görselleştirmek adına ve görsellerin ses ile birleşiminden akılda daha kalıcı etki yaratması sebebiyle sizler için oluşturmuş olduğum videolu anlatımı aşağıda bulabilirsiniz.

 

 

Siteye Google Harita Ekleme

 

Yazının bir eski sürümünde bu işlem basamaklarını uzun uzadıya yazmıştım. Fakat günümüzde hepimiz bir üşengeç olduğumuz için ve görsellerin daha akılda kalıcı olmasından yararlanarak yazmış olduklarımı video’ya dökme ihtiyacı duydum.

 

Sitemize harita eklemek için gerçekleştirebileceğimiz bazı işlem basamakları vardır. Bu işlem basamaklarına biraz açıklık getirecek olur isem öncelikle haritada göstereceğiniz yeri işaretlemeniz gerekmektedir. Bu işaretlediğiniz yeri ise menü tuşundan paylaş ‘a gelerek HTML kodunu alıp sayfanıza yapıştırabilirsiniz.


] }

Yorum yapın