Youtube Kanal Resmi-Banner Yapma Mantığı

 

Günümüzde yayıncılık hayatı YouTube gibi video platformlarına taşındığı için hemen hemen hepimizin bir YouTube kanalı bulunmaktadır. Kimimiz aktif olarak videolar yüklesek bile önemli olan kanal içeriğimizin ne kadar kaliteli olmasıdır. Bu bağlamda YouTube profil resminiz ve YouTube Kanal Resmi ‘nizde girmektedir.

 

Yapılan en büyük yanlışlar ise YouTube Kanal Resmimizin ölçülerini bilmeden bir şeyler hazırlamaya kalkışmamızdır. Yada diğer adıyla YouTube Banner ımızı hazırlamak için bize bazı kolaylıklar sağlanmaktadır. Neden bu kolaylıklardan yararlanmayalım ki ?

 

 

Photoshop Youtube Kanal Resmi Nasıl Yapılır ?

Sizlere kolaylık sağlamak adına çekmiş bulunduğunuz videodan yararlanabilirsiniz. Fakat her ne kadar düzgün ve hoş bir YouTube Kanal Resmi yapmak istiyor iseniz bu ölçülere dikkat etmeniz farklı cihazlarda kanal resminizin de hoş durmasını sağlayacaktır.

 

Kanal resminizi yapar iken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bunlar ise hepimizin bildiği gibi güzel bir şekilde dizayn edilmiş, görselliği çok iyi olan ve içinde ki resimlerin uyumluluğu en üst düzeyde olan kanal resimleridir.

 

Sizlerde güzel bir şekilde kanal resminizin olmasını mı istiyorsunuz ? Ama bir türlü ne yaparsanız yapın o çizgilere oluşturmuş olduğunuz resmi uyduramıyorsunuz değil mi ? YouTube ‘ın kendi vermiş olduğu ölçülerden yararlanın ! İşte bu kadar basit. Ne kadar basit olduğunu sizde videoyu izleyince göreceksiniz. İyi seyirler dilerim ?.


] }

“Youtube Kanal Resmi-Banner Yapma Mantığı” üzerine 3 yorum

Yorum yapın