Kapat
whatsapp karanlik mod nasil acilir - WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır?
Mobil 445 1

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Birkaç platform ve uygulamada art arda gelen karanlık mod özelliği, şimdi de WhatsApp için geliyor. Geçtiğimiz aylarda ilk olarak Messenger uygulamasında kullanılmaya başlanan karanlık mod, ardından Chrome için gelmişti. Çok fazla ilgi gördüğü söylenemese de, bu gelişmeyi teknolojiye uyarlamak gerektiğinden, WhatsApp karanlık mod uygulamasını hayata geçirmeye karar verdi.

WhatsApp karanlık mod ios ve android işletim sistemine sahip telefonlarda kolayca aktif hale getirilebilir. Yalnız, Android kullanıcıları için üzücü bir haber vermemiz gerekiyor. Şu an sadece, Android Q Beta sürümü kullanan kişiler bu özelliği aktif hale getirebilirler. iOS işletim sistemine sahip telefonlarda ise, iOS 11 veya üstü olmak zorundadır. Sizlere bu yazımızda WhatsApp karanlık mod nasıl açılır? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Aşağıdaki adımları takip ederek, WhatsApp karanlık mod açma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 

WhasApp Karanlık Mod Açma iOS

Apple telefonlarda WhatsApp karanlık mod açmak için aşağıdaki adımları takip edin.

#1 Telefonunuzdan, “Ayarlar → Genel → Erişebilirlik → Ekran Kolaylıkları → Renkleri Tersine Çevir → Akıllı Tersine Çevir” yolunu takip edin.

#2 Akıllı tersine çevir seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemin ardından, sadece uygulamalarda dark mode kullanımınız aktifleşecektir.

 

WhatsApp Karanlık Mod Açma Android 

#1 Telefonunuzdan, “Ayarlar → Ekran → Tema Seç → Karanlık” yolunu takip edin.

#2 Karanlık mod açıldığında, “Ayarlar → Telefon Hakkında”`ya gidin.

#3 Ekranınızı aşağıya doğru kaydırın ve “Yapı Numarası” seçeneğine 7 kez art arda dokunun. Ardından, “Geliştirici Seçenekleri Açık” isimi bir pencere göreceksiniz. Burada, “Zorla Karart” seçeneğini seçerek, bütün pencerelerde etkinleştirmemiz gerekiyor.

Bu işlemlerin ardından, WhatsApp karan modu etkinleştirme işini tamamlamış olacaksınız.

 

 

 

 


“WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır?” üzerine 1 yorum

  1. xoxo dedi ki:

    Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir