WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Birkaç platform ve uygulamada art arda gelen karanlık mod özelliği, şimdi de WhatsApp için geliyor. Geçtiğimiz aylarda ilk olarak Messenger uygulamasında kullanılmaya başlanan karanlık mod, ardından Chrome için gelmişti. Çok fazla ilgi gördüğü söylenemese de, bu gelişmeyi teknolojiye uyarlamak gerektiğinden, WhatsApp karanlık mod uygulamasını hayata geçirmeye karar verdi.

WhatsApp karanlık mod ios ve android işletim sistemine sahip telefonlarda kolayca aktif hale getirilebilir. Yalnız, Android kullanıcıları için üzücü bir haber vermemiz gerekiyor. Şu an sadece, Android Q Beta sürümü kullanan kişiler bu özelliği aktif hale getirebilirler. iOS işletim sistemine sahip telefonlarda ise, iOS 11 veya üstü olmak zorundadır. Sizlere bu yazımızda WhatsApp karanlık mod nasıl açılır? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Aşağıdaki adımları takip ederek, WhatsApp karanlık mod açma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 

WhasApp Karanlık Mod Açma iOS

Apple telefonlarda WhatsApp karanlık mod açmak için aşağıdaki adımları takip edin.

[vurgu color=”#81d742″]#1 Telefonunuzdan, “Ayarlar → Genel → Erişebilirlik → Ekran Kolaylıkları → Renkleri Tersine Çevir → Akıllı Tersine Çevir” yolunu takip edin.

[vurgu color=”#81d742″]#2 Akıllı tersine çevir seçeneğini aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemin ardından, sadece uygulamalarda dark mode kullanımınız aktifleşecektir.

 

WhatsApp Karanlık Mod Açma Android 

[vurgu color=”#81d742″]#1 Telefonunuzdan, “Ayarlar → Ekran → Tema Seç → Karanlık” yolunu takip edin.

[vurgu color=”#81d742″]#2 Karanlık mod açıldığında, “Ayarlar → Telefon Hakkında”`ya gidin.

[vurgu color=”#81d742”]#3 Ekranınızı aşağıya doğru kaydırın ve “Yapı Numarası” seçeneğine 7 kez art arda dokunun. Ardından, “Geliştirici Seçenekleri Açık” isimi bir pencere göreceksiniz. Burada, “Zorla Karart” seçeneğini seçerek, bütün pencerelerde etkinleştirmemiz gerekiyor.

Bu işlemlerin ardından, WhatsApp karan modu etkinleştirme işini tamamlamış olacaksınız.

 

 

 

 


] }

“WhatsApp Karanlık Mod Nasıl Açılır?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın