WhatsApp Kullanıcı Hesabı Nasıl Silinir ?

Günümüzde en çok kullanılan ve her akıllı işletim cihazlarda bulunan olmazsa olmaz programlardan biride WhatsApp uygulamasıdır. Geçtiğimiz günlerde Facebook’un kurucusu olan Marck Zuckerberg anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp platformu için her 7 kişiden birinin bu uygulamayı kullandığının dikkatini çekmişti.

 

Gel gelelim ki karşılaştığımız bazı sorunlardan dolayı WhatsApp hesap silme olayını yapmak isteyebiliriz. Böyle durumları da düşünen WhatsApp ekibi ise uygulama üzerinden WhatsApp kullanıcı hesabı silme işlemini gerçekleştirmenize izin vermiştir.

 

WhatsApp kullanıcı hesabını silecek kişilerin ise internet üzerinde aradıkları ve endişe ile bekledikleri hesabını kalıcı olarak kapatma istekleridir. Bizde siz değerli ziyaretçilerimize kesin olarak WhatsApp hesap silme nasıl yapılır ? sorusunun cevabını en net şekilde aşağıda ki bilgiler ile sunacağız.

 

 

WhatsApp Kullanıcı Hesabı Nasıl Silinir ?

Diğer bir yönden WhatsApp hesabı kapatma işlemini yaptıktan sonrasında kimse sizlere medya ögeleri ve mesaj yollayıp WhatsApp platformu üzerinden sesli yada görüntülü çağrı yapamayacaktır. Kayıtlı olduğunuz gruplardan otomatik olarak çıkarılacaksın ve ardından telefon numaranızı verdiğiniz herkesin WhatsApp kişilerinde size dair hiç bir şey bulunmayacaktır.

 

WhatsApp hesabı nasıl silinir ve işlemi gerçekleştirmek için ise :

 • Telefonunuzdan “WhatsApp” uygulamasını açınız.
 • Ardından uygulama üzerinden uygulamanın “Ayarlar” kısmına dokunun.
 • WhatsApp uygulamasının Ayarlar ekranından ise “Hesap” butonuna tıklayın.
 • Hesap bölümünde ise karşılaşacağınız “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.
 • Karşınıza gelecek olan yere telefon numaranızı yazdıktan sonrasında “Hesabımı Sil” butonuna tıklayın.

 

Bu butona bastıktan sonrasında sizleri WhatsApp’ı ilk kurduğunuz telefon numaranızı gireceğiniz ekran karşılayacaktır. Artık tamamen WhatsApp hesabını kalıcı olarak silme işlemini gerçekleştirmiş bulunuyorsunuz.

 

 

WhatsApp Hesap Sildikten Sonra Tekrar Açılır mı ?

Günümüzde her akıllı telefonlarda yer alan ve olmazsa olmazımız haline gelen programlardan biri olan WhatsApp’ı muhakkak ki bir süre geçtikten sonrasında tekrar geri açmak isteyenler olur. Eğer tekrardan hesabınızı geri açmak isteyenlere müjde vermeliyim ki aynı numaranıza ait bir yeniden WhatsApp hesabı oluşturabilirsiniz.

 

Fakat altını çizerek söylemek istiyorum ki açacağınız WhatsApp hesabı ilk gün ki halini alıyor olacaktır. Aynı numarada sahip olduğunuz tüm gruplardan çıkmış ve sohbet arşivinizin kayıp olduğu bir WhatsApp ekranı ile karşılaşacaksınızdır.


] }

“WhatsApp Kullanıcı Hesabı Nasıl Silinir ?” üzerine 18 yorum

 1. Hesabımda Herkes tarafından görülmüş bir mesaj var bunu ne yazikki karşı taraflardan Silemiyorum görülmesinide istemiyorum hesabı silmelimiyim ?

  Cevapla
 2. Ben telefon numaramı değiştim fakat watsap hesabım halen görünmekte bunu nasıl silebilirim numara değişikliği olduğu için giriş yapamıyorum

  Cevapla
 3. Whatsaba girip telefon numaramla onaylayarak hesabı sil yaptım ama hala kişiler listesinde baskaları tarafından görülüyorum hesabım kalıcı olarak neden silinmedi yardımcı musunuz?

  Cevapla
  • Telefonunuzdan kaynaklanan bir sorun ile karşı karşıyasınız sanırsam. Telefonunuzun uygulamalar kısmından Play Store ‘u sıfırlayıp giriş yapmayı deneyip indirmeyi deneyin isterseniz tekrardan.

   Cevapla

Yorum yapın