Viber Hesabı Nasıl Silinir ?

Akıllı cihazlarının için sesli sohbet, yüksek kalitede görüntülü konuşma ve mesaj yollama uygulaması olan uygulamalardan bir tanesi de Viber’dir. Görüntülü, sesli ve bir çok içlerinde özellik barındıran mesajlaşma uygulamalarının her geçen gün bir alternatifi çıkmaktadır. Size göre kullanışlı olmayan bu uygulamayı terk etmek ise en doğru sonuç olacaktır.

 

Böyle bir durumda ise yapacağımız işlem Viber platformundan tamamen Viber hesap silme işlemine geçmek doğru bir sonuç olacaktır. Viber platformunda ki hesabınızı kapattığınızda tamamen tüm verileriniz silinecek ve başka arkadaşlarınız sizlere bu platform üzerinden mesaj, medya gibi benzeri ögeler yollayamayacaklardır.

 

 

Viber Hesabı Nasıl Silinir ?

Diğer uygulamalardan biraz farklı ve Viber hesap kapatma işlemini yapmak için her hangi bir linke yollamak yerine direk olarak kendi uygulaması üzerinden Viber hesabını kalıcı olarak silme işlemine izin vererek kullanıcıları boş yere uğraştırmayan Viber’i diğer uygulamalara oranla birazda olsa daha fazla hoşuma gittiği aşikâr.

 

Viber hesabını tamamen silme işlemi için :

  • Akıllı cihazınızda yüklü olan Viber uygulamasına girin.
  • Uygulama ekranında ki “üç çizgi” şeklinde üs üste olan ikona tıklayın.
  • Ardından açılan menülerden “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.
  • Ayarlar’a dair açılan pencereden “Gizlilik” butonuna tıklayın.
  • Gizlilik ayarları sayfasının en altında yer alan “Hesabı Devre Dışı Bırak” seçeneğine dokunun.
  • Açılan onay penceresinde ki “Devre Dışı Bırak” butonuna basarak hesabınızı tamamen silebilirsiniz.

 

Basit ve kolay olan bu işlem sayesinde Viber hesabını devre dışı bırakma işlemini bir çırpıda nasıl gerçekleştirebileceğinizi öğrendiniz. Bundan sonrasında tamamen kalıcı olarak Viber hesabınıza dair verileriniz silinecek ve hiç bir kimsenin kişilerinde siz çıkmayacaksınız ve dolayısıyla size hiç bir şekilde bir medya ögesi yollayamacaklardır.


] }

“Viber Hesabı Nasıl Silinir ?” üzerine bir yorum

  1. Viber Hesabı devre Dışı bırakınca karşı tarafta numaram cıkarmı bana ulaşabilir mi? Mesajlarım onda dururmu?

    Cevapla

Yorum yapın