WhatsApp Silinen Resimler Nasıl Kurtarılır ?

WhatsApp yıllardır kullanılan en popüler mesajla uygulamasıdır. WhatsApp ‘ın çıkmasıyla beraberinde internet üzerinden mesajlaşmak popüler hale gelerek cebimize kadar indi. Bu sayede SMS devri ise neredeyse bitmiş bulunmakta.

 

Durum böyle olunca WhatsApp sürekli olarak gelişerek geçtiğimiz yıllarda da kendine bir sürü özellik ekleyerek en son hem görüntülü, hem sesli olarak karşımızda ki kişi ile konuşabileceğimiz bir platform haline geldi. Durum böyle olunca da karşımızda ki kişi ile yada grup olarak konuştuğumuz kişilere bazı medya dosyaları gönderip almaktayız. Aldığımız dosyaları yada gönderdiğimiz dosyaları kendimiz telefonumuza özel olarak kaydetmemiz gerekmektedir. En azından şuanda IOS platformunda her resmi kayıt etmediğiniz sürece galeri de yer almayacaktır.

 

 

WhatsApp Silinen Resimleri Geri Getirme

WhatsApp ‘ta yanlışlıkla sildiğiniz mesajın içinde bir çok resminiz bulunuyor olabilir. Durum böyle olunca bir çok resminiz yada birden fazla resminizin bir anda kayıp olması sizleri çok büyük bir hüsrana uğratabilir. Fakat hemen endişelenmeye gerek yok. WhatsApp her gece eğer saatinde değişiklik yapmadıysanız 02.00 ‘da sohbet yedeklerinizi almaktadır. Bu sayede :

 

  • WhatsApp uygulamasını açın.
  • Ayarlar” ikonuna tıklayın.
  • Ayarlardan “Sohbet” butonunu seçin.
  • Sohbet kısmından ise “Sohbet Yedeği” kısmını seçin.

 

Bu kısımdan sohbetlerin yedeklenip yedeklenmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer yedeklenmiş ise WhatsApp ‘ı telefonunuzdan kaldırın ve tekrardan kurun. Tekrardan kurarken karşınıza gelen kısımdan yedeklemeyi seçerek mesajlarınızın geri yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Eğer bu seçenek işinize yaramadıysa attığınız kişiye yada gruba attıysanız grupta ki arkadaşlarınıza sorarak resminizin onlarda olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Bu sayede WhatsApp silinmiş resmi geri getirme işlemini bir nebzede olsa geri getirmiş olursunuz.

 

Eğer bu seçenekte sizler için geçerli değilse bazı dosya kurtarma programları bulunmaktadır. Fakat bir çoğu ne yazık ki işe yaramamaktadır. İşe yaramadıkları gibi bir çok farklı dosya kurtarma programı ise ücret talep etmektedir. Durum böyle olunca yinede ücretsiz olan programları denemekten zarar gelmez fakat eğer resimleriniz WhatsApp üzerinden silindiyse ne yazık ki geri dönüşü büyük ihtimalle olmayacaktır.

 

Böyle bir olayın üzerinden WhatsApp resimleriniz silindiği için üzgün olabilirsiniz fakat bundan sonrasında sohbetlerinizi yedeklemek için :

 

WhatsApp Sohbetleri Yedekleme

 

Yukarıda yer alan bağlantıyı kullanarak sohbet yedeklerini nasıl açabileceğiniz öğreneceksiniz ve sohbet yedekleri olduğu sürece hiç bir şeyin silinmeyeceğini görmüş olacaksınız, olası bir yanlış silme durumunda bile resimlerinizi geri kurtarabilirsiniz.


] }

Yorum yapın