Wifi Nedir? Nasıl Güçlendirilir?

Wifi, Bilgisayar, Akıllı telefonlar, Tablet, Oyun Konsolu ve dijital ses oynatıcıların internete bağlanmasını sağlayan teknolojidir.

İngilizce anlamı Wireless Fidelity olan teknolojinin adı ülkemizde ismi kablosuz bağlantı olarak geçmektedir.

 

Wifi Nasıl Çalışır?

Wifi dijital sinyallerin analog sinyale çevrilmiş halidir.

Bilginin dijital sinyal olarak aktarılması mümkün değildir o yüzden bilgi analog sinyale çevrilir sonra bu sinyal Wifi yayıcı ile ortama yayılır daha sonra Wifi yayıcı’da şifre yok ise direk cihazı Wifi bağladığınızda, şifreli ise bağlanacağınız cihaz üzerinden şifrenizi girdiğinizde şifre çözülür bilgi tekrar dijital sinyale dönüşür internete bağlanmış olursunuz.

Wifi çift taraflı çalışır. Bilgi akışını Bağlandığınız cihazdan modeme, modem üzerinden bağlandığınız cihaza bilgi akışı sağlar. Bu işlemi tek taraflı yapmaz, bunu açıklamak gerekirse Cihazınızdan bir internet sitesine girdiğinizde siteye bağlantı için cihazınız modeme veri gönderir modem siteye bağlanır ve cihazınıza verileri gönderir. Bu bağlantıyı sağlamayı ip üzerinden yapar.

Wi Fi Sinyalleri 300x200

 

Wifi Nasıl Güçlendirilir?

Wifi ile internette dolaşırken yavaşlama olmasını istemiyorsanız güçlendirme işlemini birkaç yol üzerinden yapabilirsiniz.

Modeminizi kullanacağınız cihazla aynı odada olmasına dikkat edin.

Modeminize bağlanmak için şifre belirleyin, Şifrenin zor olmasına dikkat edin modeminize ne kadar çok bağlantı olursa netiniz o kadar yavaşlar.

Wifi bağlantısını güçlendirmek için Wifi güçlendirici uygulamalarını kullanabilirsiniz.

 

 


] }

“Wifi Nedir? Nasıl Güçlendirilir?” üzerine 6 yorum

Yorum yapın