Kapat
Webmaster 138 2

Ne Sitesi Açmalıyım?

Webmaster olsun yada olmasın internet sitesi kurmak isteyen herkesin ilk aklına gelen ne sitesi açmalıyım? Sorusudur. Hobi olsun diye kendisindeki bilgiyi paylaşmayı sevende var, Bu işten para kazanayım, Ek gelir olsun diyende var siz hangisi oluyorsunuz? Buna karar vermeniz gerekmekte eğer Bilgilerinizi paylaşmak istiyorsanız çok bilgili olduğunuz konuda web sitesi açabilirsiniz. Para kazanmak için yapıyorum diyorsanız açtığınızda en çok başarılı olabileceğiniz siteleri aşağıda belirttik. Fakat hangi site olursa olsun %100 özgün içerikler olmazsa başarılı olamazsınız. Açmak istediğiniz web sitesi üzerinde kesinlikle kendinizin bilgili ve ilgi duyduğunuz web sitesini tavsiye ederiz.

Ne tür site açmalıyım hangi siteler daha çok tutar ile ilgili size tavsiyelerimiz şunlardır.

 • Komik videolar üzerine,
 • Oyun sitesi,
 • Kadın bilgi sitesi,
 • Yemek tarifi sitesi,
 • Eğitim ve Öğrenim sitesi
 • Warez sitesi
 • Finans sitesi

Açmanızı tavsiye etmediğimiz web siteleri. Bu konular üzerine bilginiz ve ilginiz çok yüksek ise tabi ki açabilirsiniz bizimkisi sadece tavsiyedir.

 • Genel Forum
 • Haber sitesi

 

Web sitemin hitini nasıl artırabilirim?

Web sitenizin hitini artırmanın en iyi yolu arama motorlarıdır. Bu yüzden özgün ve günlük paylaşım çok önemlidir. Anahtar kelime belirleyip bunun üzerine yazılar yazmanız gerekmektedir. Kopya içerik olmamasına dikkat ediniz, kopya içerik olması durumunda arama motorlarında çıkmama veya en son sayfalarda yer alır.

 

Web sitesi açmak için Ne Gerekli?

İlk önce açmak istediğiniz sitenin adını yani domainini belirlemeniz ve almanız gerekmektedir. Bu alan adını yönlendireceğiniz Sunucu (Hosting) gereklidir, Hosting ile alakalı tavsiyemiz iyi yerden olmasıdır ucuz hizmet alıp sitenizin bazen kapalı bazen açık olması veya yavaş olması arama motorlarının hoşuna gitmez. Alan adını ve sunucuyu aldıktan sonra sitenizin içerik sağlayıcısını seçip kurmanız gerekmektedir tavsiyemiz WordPress üzerine olabilir.


Fatih SELMAN {FatihSELMAN}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

“Ne Sitesi Açmalıyım?” üzerine 2 yorum

 1. Kerim ŞENER dedi ki:

  Güzel bir makale olmuş. Kaliteli paylaşımlar yapıyorsunuz takipteyim.

 2. fatih pınar dedi ki:

  Faydalı bilgiler derlemişsiniz. İlgilenen arkadaşlara çok faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir