Windows 10 Ek Yerel Disk Nasıl Oluşturulur ?

Kimimiz bilgisayarına format atar iken menüden Yerel Disk D ‘yi oluşturmayı unutmuş olabilir. Kimimiz ise belgelerini saklaya bileceği bir ek diskte isteyebilir. Yerel Disk D bilgisayarımızda olmadığı zaman bize çok büyük bir eksiklik gibi görünse de Yerel Disk D gibi bir çok disk oluşturabileceğimizi biliyor muydunuz ?

 

İşte tüm bu ve bu gibi sonuçlar için Windows 10 Yerel Disk Nasıl Oluşturulur ? adlı soruyu sormaktayız. Temel olarak çok basit olan bu işlem kesinlikle gözünüzü korkutmamalı. Bilgisayarımızdan halledeceğim 5-10 tık sonrasında yeni yerel diskine istediğimiz harf ‘i atayarak sahip olabiliyoruz.

 

Dilerseniz de yer alan sabit diskiniz den alan bölerek bilgisayarınızda ki oyunları diğer dosyalarınız ile karışmaması için oluşturmuş olduğumuz bu diske yükleyebilirsiniz. Bu çoğu kullanıcı için varsayılan tercih olup bir çok kullanıcıyı dosyaları karıştırmaması için rahat ettiren bir metottur.

 

Her şey tamam disk ayırmayı hallettik diyelim peki disklerden alan ayırıp yeni Yerel Disk ‘ler bile oluşturduk ama bu oluşturmuş olduğumuz diskleri nasıl eski haline çevireceğiz ? Korkmayın korkmayın bu işlemde 4-5 tıklık işi var.

 

Sizler için oluşturmuş olduğumuz videomuzu seyrederek hem disklerinizi alanlara ayırıp yeni yerel diskler elde edebilir hemde ayırmış olduğunuz diskleri nasıl geri birleştirebileceğiniz öğrenebilirsiniz. ⬇️⬇️⬇️

 

 

Windows 10 Ek Yerel Disk Nasıl Oluşturulur ?

 

Oluşturmuş olduğumuz video’dan yararlanarak Windows 10 için Ek Yerel Disk ‘in Nasıl Oluşturulacağını öğrenebilirsiniz eğer Windows 7 Kullanıcısı iseniz aşağıda ki ekte yer alan :

 

Windows 7 Yerel Disk Nasıl Oluşturulur ?

 

adlı yere tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.


] }

Yorum yapın