Windows 10 Güncellemelerini Kapatma

Sınırlı bir internet kotamız varsa yada canımız nasıl isterse ? Windows 10 güncellemelerini kapatma işlemini uygulayabiliriz. Bu güncellemeleri kapatmamızı istememizin altında aslına bakarsanız bir çok etken yatmaktadır. Gerek uzun sürmesi gerekse de ardı ardına gelen güncelleştirmeler ile gına gelmesidir.

 

Güncelleştirmeler her zaman iyi gibi baksak bile bazı zamanlar kötü oldukları durumlarda vardır. Tam bir şekilde kontrol edilmeden piyasaya sürülen update ‘ler bilgisayarınızda bazı programların çalışmasını yada eski sürüme oranla bilgisayarınızda bir çok açık meydana getirme gibi bir rol ile oynayabilirler.

 

Bazı update ‘ler ise öyle değildir. Hepimizin de bildiği gibi bilgisayarımıza daha performans katıp açıkları kapatırlar. Ama gerek internet paketinde ki kotadan dolayı kapatmak isteyenler gerekse de bazen bir haftada ardı ardına 4 tane güncelleme gelmesinden sıkılanlar olarak Windows 10 Güncelleme Nasıl Kapatılır ? 

 

 

Windows 10 Güncelleme Nasıl Kapatılır ?

 

Windows 10 güncelleştirmelerini kapatabilmemiz için çalıştır menüsü ardından Windows ‘un servislerine ulaşmamız gerekmektedir. Windows ‘un Servislerini görüntüleyen pencereyi açtıktan sonrasında ise işlem Windows Update adlı başlığı bulmaktır. Bulunduktan sonrasında ise işlem belli ?: devre dışı bırakmak. Hadi o zaman işlem basamaklarına geçelim.

 

  1. “Windows+R” tuş kombinasyonu ile “Çalıştır ” ‘ı açacaksanız.
  2. services.msc” yazarak “Tamam” ‘a basınız.
  3. Ekranımızda bir “Hizmetler Penceresi” açılacak.
  4. Hizmetler Penceresi içinden “Windows Update” ‘yi bulunuz.
  5. Windows Update üzerine sağ tık yaparak öncelikle “Durdur” ‘u seçiniz.
  6. Durdur ‘u seçtikten sonrasında tekrardan sağ tık yaparak “Özellikler” ‘e tıklayınız.
  7. Karşımızda açılan pencerede “Başlangıç Türü” nü “Devre Dışı” yaparak “Tamam” ‘a basınız.
  8. Bu sayede Windows 10 Otomatik Güncelleştirmeler den kurtulmuş oldunuz.

 

Her ne kadar bunları maddelere döksek dahi görsel bir kaynak olmadan akılda kalıcılığı ve güvencesi olmadığı için sizlere bir video hazırladık. Video’dan yapılan işlem basamaklarını görebilirsiniz. Hepinize iyi seyirler dilerim ?.


] }

“Windows 10 Güncellemelerini Kapatma” üzerine 3 yorum

Yorum yapın