Windows 10 Hazırda Bekletme Etkinleştirme

Windows 7 kullanıcılarının alışagelmiş bir durumu olan Hazırda Beklet kısmı Windows 10’a geçilince en çok aranan ayarlardan biridir. Windows 10 Hazırda Beklet işlevini açmak yada Windows 10’da böyle bir işlev olup olmadığı ise çok kafa karıştırıcı bir durumdur.

 

Fakat yinede her ne olursa olsun her ne düşünceye sahip olursanız olun Windows 10 Hazırda Beklet etkinleştirme işlemini aslında çok basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bilgisayarınızın ayarlarında ki gerekli kısmı etkinleştirme işlemini yapmaktır.

 

 

Windows 10 Hazırda Beklet Nasıl Etkinleştirilir ?

Windows 10 işletim sistemine sahip cihazlarda “Hazırda Beklet” işlevini etkinleştirebileceğiniz gibi Windows 10 Başlat menüsüne hazırda beklet ekleme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hazırda Beklet işlemi Uyku işlemi gibi gücün gerekmediği, bilgisayarınızı kapatıyormuş gibi gücün kesildiği fakat bilgisayarınızı tekrardan Hazırda Beklet işlevinden çıkardığında kaldığı yerden devam etmesidir. Windows 10 Hazırda Beklet açma işlemini gerçekleştirmek için ise :

 

  • Bilgisayarınızdan “Denetim Masası” na girin.
  • Denetim Masasından “Donanım ve Ses” butonuna tıklayın.
  • Donanım ve Ses içinden ise “Güç Seçenekleri” kısmına tıklayın.
  • Güç Seçeneklerine girdikten sonrasında ekranın sol tarafında bulunan kısımdan “Güç düğmelerinin yapacaklarını seçin” adlı butona tıklayın.
  • Ardından hangi düğmede neye basıldığında “Hazırda Beklet” işlevine geçmesini sağlayabilir, başlat menüsüne Hazırda Beklet düğmesi eklemek için ise “Şuanda kullanılmayan ayarları etkinleştir” butonuna tıklayın.
  • Ardından alt tarafta yer alan kısımlardan “Hazırda Beklet” kısmının yanında ki tike basarak ardından “Değişikleri Kaydet” butonuna tıklayın.

 

Bu sayede hem güç düğmelerinin biri kullanıldığında direkt olarak Hazırda Bekletme işlemini gerçekleştirebilir, isterseniz de bilgisayarınızdan başlat menüsüne hazırda beklet işlev butonunu eklemiş olursunuz. Artık bu sayede Windows 7’de özlenilmiş olan bu özelliği rahatlıkla Windows 10 cihazınızda kullanabilirsiniz.


] }

Yorum yapın